flyfishingwingshootingexpo.com

Yeni Bilginin Dolaşım Araçları17.Yüzyılda İngiltere'de Yeni Bilginin Kamusallaşması

YAYIN TARİHİ 2019-09-06
DOSYA BOYUTU 11,55
ISBN 6052812594
DİL TÜRK
YAZAR Nihal Fırat Özdemir
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yeni Bilginin Dolaşım Araçları17.Yüzyılda İngiltere'de Yeni Bilginin Kamusallaşması PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nihal Fırat Özdemir. Okumak Yeni Bilginin Dolaşım Araçları17.Yüzyılda İngiltere'de Yeni Bilginin Kamusallaşması çevrimiçi şimdi çok kolay!

İngiltere Modern Bilim Devrimi’ni sadece bilim insanları ile gerçekleştirmedi. Tüm İngiliz halkı ve savaşlar-göçler sonucunda ülkesine sığınan mültecilerle birlikte başardı. Halk modern bilimin ya da çağına uygun daha doğru bir ifade ile Doğa Felsefesi’nin (Phlisophy of Nature) ne olduğundan habersiz değildi. Doğa Felsefesi’nin öncü isimleri sadece bir kesimin anlayabildiği Latince dersler ve konferanslar yerine herkesin anlayabileceği kendi ana dilleri ile yeni bilimin faydalarını, kendilerine ve ülkelerine sağlayacakları katkıları başarı ile anlaşılır kıldılar. Orta çağın kemikleşmiş kısır döngüleri, geleneksel bilim anlayışı yerine doğanın sesine birlikte kulak verdiler. İşte bu kitap yeni doğa filozoflarının halkı hangi medyalar (kanallar) üzerinden yeni bilime şahit kılmasını aydınlatan bir kaynak niteliğindedir.

...mli 206 sayfadan oluşan kitap... ...preprod ... Yeni Bilginin Dolaşım Araçları "17. Yüzyılda İngiltere'de Yeni..." ... .kitapyurdu.com/kitap/yeni-bilginin-dolasim-araclari-amp-17yuzyilda-ingilterede-yeni-bilginin-kamusallasmasi/512969.html">