flyfishingwingshootingexpo.com

Hz. Ebu Ubeyde bin Cerrah (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 9)

YAYIN TARİHİ 2020-02-13
DOSYA BOYUTU 11,59
ISBN 9754739527
DİL TÜRK
YAZAR Adnan Adıgüzel
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Hz. Ebu Ubeyde bin Cerrah (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 9) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Adnan Adıgüzel. Okumak Hz. Ebu Ubeyde bin Cerrah (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 9) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Sahabeyi tanımak, Hz. Peygamber’i, yaşantısını, mücadelesini, tebliğini, davasını, yöntemini, sünnetini, kendisinden sonraki hâdiseleri, fetihleri ve hatta Mekke’yi Medine’yi tanımak demektir. Bu nedenle Hz. Peygamber’in arkadaşlarının hayatını okumak, klasik anlamda biyografi okumaktan çok daha öte bir içeriğe sahiptir. Nitekim Allah, Ahzap suresi 21. ayette inananlar için Elçisi’ni ''en güzel örnek'' olarak gösterirken ilk muhatapları bu ilahî tavsiyenin âdeta sağlaması olmuşlar; onun (sas) rehberliğinde “insanlar için çıkartılmış iyiliği emreden kötülüğü yasaklayan en hayırlı topluluk” haline gelmişlerdir. “Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi” Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel tartışmalardan uzak, sade, ilk kaynaklara dayalı, sahih bilgiler üzerine kurulmuş kitaplarla tanıtmaktır. Bunun için de kitapların hacimleri ve içerikleri sınırlı tutulmuş, anlaşılır bir dil kullanmaya ayrıca özen gösterilmiştir.

...ı, mücadelesini, tebliğini, davasını, yöntemini, sünnetini, kendisinden sonraki hâdiseleri, fetihleri ve hatta Mekke'yi Medine'yi tanımak demektir ... Hz. Ebu Ubeyde Bin Cerrah - Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi/9 ... . Bu nedenle Hz. 9.60 TL. "Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi" Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel... Hz Said Bin Zeyd - Peygamberimiz İn İzinde 40 Sahabi/10. Hz Esma Bint Ebi Bekir - Peygamberimiz İn İzinde 40 Sahabi/31. ...preprod.kitapyurdu.com/kitap/hz-ebu-ubeyde-bin-cerrah-peygamberimizin-izinde-40-sahab ... Hz. Ebu Ubeyde Bin Cerrah - Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi/9 ... . Hz Esma Bint Ebi Bekir - Peygamberimiz İn İzinde 40 Sahabi/31. ...preprod.kitapyurdu.com/kitap/hz-ebu-ubeyde-bin-cerrah-peygamberimizin-izinde-40-sahabi-9/532153.html">