flyfishingwingshootingexpo.com

Nitel Araştırmacılar İçin Kodlama El Kitabı

YAYIN TARİHİ 2019-04-18
DOSYA BOYUTU 12,86
ISBN 6052416051
DİL TÜRK
YAZAR Johnny Saldana
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Nitel Araştırmacılar İçin Kodlama El Kitabı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Johnny Saldana. Okumak Nitel Araştırmacılar İçin Kodlama El Kitabı çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Yoğun bir şekilde görüşme, anlatı ve görsel materyallerle çalışan tüm alan araştırmacıları için olmazsa olmaz bir eser. Anlaşılır, iyi yazılmış ve kapsamlı. Ekler bile başlı başına paha biçilmez değerde.”Norman K. Denzin, Illinois Üniversitesi, Urbana-Champaign“Tüm nitel araştırmacılar için temel bir başvuru kaynağı. Eseri kodlama süreci üzerine yazılmış en geniş kapsamlı metin kılan bu son baskı, görsel veri analizi ve analitik not yazımını detaylı bir biçimde ele almaktadır.”Jennifer Roberts, St. Louis Üniversitesi, Eğitim Fakültesi “Bu kitap şimdiye kadar derslerim, doktora öğrencilerim ve araştırmalarım için hep vazgeçilmez bir kaynaktı. Çok çeşitli alanlardan araştırmacılar ve disiplinler için yeni yaklaşımlar ve örnekler sunan bu üçüncü baskı daha da vazgeçilmez bir kaynak olacaktır.”Steven Harvey, Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Fakültesi Johnny Saldaña’nın bu eşsiz ve paha biçilmez el kitabı; kodlama türleri, örnekleri ve alıştırmalarına ilişkin içerdiği kapsamlı değerlendirmeler sayesinde kodlama süreciyle ilgili tüm soru işaretlerini gideriyor. Nitel araştırmayla ilgilenen tüm öğrenciler, öğretmenler ve uygulayıcılar için ideal bir başvuru kaynağı; sosyal bilimlerin her alanında mutlaka okunması gereken bir eser; nitel verilerin kodlanma süreciyle ilgili tüm yaklaşımlar arasında okura net bir şekilde yol gösteren bir kılavuz. Herhangi bir araştırmada uygulanabilecek eksiksiz bir kod ve beceri repertuvarının sunulduğu eserde, en basitinden en karmaşığına kadar çok sayıda analiz stratejisi ustalıkla açıklanmış ve dikkatlice örneklenmiş. Saldaña her bir kod için yöntemin kaynağı hakkında bilgi vermekte, yöntemin ayrıntılı açıklamasını sunmakta, pratik uygulamalarını göstermekte ve analitik notların takip ettiği dikkatlice seçilmiş örnekler ortaya koymaktadır. Kitaba eşlik eden yeni web sayfasında aşağıdaki içeriğe ulaşabilirsiniz:• Yaklaşımın gerçek bir araştırmadaki uygulamasından örnekler• Olumlu ve olumsuz yanların gösterildiği multidisipliner durum çalışmaları• Çevrimiçi içeriğe erişim bağlantıları• İlgili veri setlerine erişim bağlantıları• Uygulamalı öğrenci alıştırmaları• Sözlük şimşek kartları Bu uluslararası çok satan eser, oldukça kullanışlı ve etkili bir el kitabıdır; her seviyedeki nitel araştırmacılariçin temel bir başvuru kaynağıdır.Johnny Saldaña, Arizona State Üniversitesi, Herberger Tasarım ve Sanat Enstitüsü Film, Dans ve Tiyatro Okulunda Emeritus Profesör olarak görev yapmaktadır.

...olması, nitel araştırmaya yeni başlayan araştırmacılar için aynı Ayrıca kitapta yer verilen her kodlama yöntemi ile ilgili olarak alanyazından başvurulabilecek ek ... Nitel Araştırmacılar İçin Kodlama El Kitabı Johnny Saldana ... ... ...değerde."Norman K. Denzin, Illinois Üniversitesi, Urbana-Champaign "Tüm nitel araştırmacılar için temel bir Johnny Saldaña'nın bu eşsiz ve paha biçilmez el kitabı; kodlama türleri, örnekleri ve... "Tüm nitel araştırmacılar için temel bir başvuru kaynağı. Bu uluslararası çok satan eser oldukça kullanışlı ve etkili bir el kitabıdır; her seviyedeki nitel araştırmacılariçin temel bir başvuru kaynağıdır. "Tüm nit ... (PDF) Nitel Araştırmacılar İçin Kodlama El Kitabı ... . Bu uluslararası çok satan eser oldukça kullanışlı ve etkili bir el kitabıdır; her seviyedeki nitel araştırmacılariçin temel bir başvuru kaynağıdır. "Tüm nitel araştırmacılar için temel bir başvuru kaynağı. Steven Harvey, Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Fakültesi Johnny Saldaña'nın bu eşsiz ve paha biçilmez el kitab...