flyfishingwingshootingexpo.com

Ben Sağırım EfendimMesneviden Hikmetli Hikayeler

YAYIN TARİHİ 2020-02-06
DOSYA BOYUTU 12,57
ISBN 6059778947
DİL TÜRK
YAZAR Mevlana
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Ben Sağırım EfendimMesneviden Hikmetli Hikayeler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mevlana. Okumak Ben Sağırım EfendimMesneviden Hikmetli Hikayeler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hz. Mevlânâ'nın "birlik dükkânı" olarak tanımladığı, içinde birbirinden hikmetli hikâyelerin, kıssaların, mesellerin ve beyitlerin bulunduğu Mesnevî-i Şerîf'in günümüze kadar birçok tercümesi ve şerhi yapıldı. Mesnevî'deki bazı uzun hikâyeler de birçok dilde muhtelif girişimlerle derlenerek yayımlandı. Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler, Fars dünyasının yerel ve hikemî eserler ile edebiyat alanındaki en itibarlı isimlerinden biri olup bu alanda hatırı sayılır bir ağırlığı bulunan, yıllarını özellikle gençleri ve çocukları kadim hikmete yönlendirmeye adamış Mehdi Azer Yezdî tarafından yayına hazırlanmış olması hasebiyle oldukça önem arz ediyor. Bu çalışmadaki hikâyeler, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş kıssadan hisse ve mesel geleneği ile tekniğini belirli bağlamlar içinde, en gencinden en olgununa geniş bir okur kitlesine sunuyor.Fars dilinin özgünlüğü ehli tarafından korunarak hazırlanmış olan bu eser, geçmiş ile gelecek arasında, başta Hz. Mevlânâ'nın zamansız ve çağlar aşan dili ile bir köprü kuruyor. Çalışma, aynı zamanda barındırdığı seçkinin özgünlüğü ile de bir başucu kitabı olma niteliğinde. 

... Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler, Fars ... Ben Sağırım Efendim; Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler... ... ... Mesnevî'deki bazı uzun hikâyeler de birçok dilde muhtelif girişimlerle derlenerek yayımlandı. Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler... Mesnevî'deki bazı uzun hikâyeler de birçok dilde muhtelif girişimlerle derlenerek yayımlandı. Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler, Fars... Ben Sağırım Efendim-Mesnevi'den Hikmetli Hikayeler Hz. Mevlân ... Ben Sağırım Efendim - Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler ... ... Ben Sağırım Efendim-Mesnevi'den Hikmetli Hikayeler Hz. Mevlânâ'nın "birlik dükkânı" olarak tanımladığı, içinde birbirinden hikmetli hikâyelerin Mesnevî'deki bazı uzun hikâyeler de birçok dilde muhtelif girişimlerle derlenerek yayımlandı. Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler, Fars... 12.78 TL. Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler, Fars dünyasının yerel ve hikemî eserler ile edebiyat alanındaki en itibarlı isimlerinden biri olup bu alanda... Mesnevî'deki bazı uzun hikâyeler de birçok dilde muhtelif girişimlerle derlenerek yayımlandı. Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler, Fars... 12.25 TL. Fakat Ben Sağırım Efendim: Mesnevî'den Hikmetli Hikâyeler, Fars dünyasının yerel ve hikemî eserler ile edebiyat alanındaki en itibarlı isimlerinden biri olup bu alanda......