flyfishingwingshootingexpo.com

Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı

YAYIN TARİHİ 2019-07-04
DOSYA BOYUTU 9,36
ISBN 9756775103
DİL TÜRK
YAZAR Anonim
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Anonim. Okumak Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Bir daha duy, sözümün en yücesi, hepsinin en gizlisi şudur: Sen benim büyük sevgilimsin, bu yüzden senin iyiliğin için konuşacağım. Zihnini/gönlünü Bana ver, kendini Bana ada, Bana kurban sun, Beni tazim et ve Bana gel. Sana gerçekten söz veriyorum, çünkü sen benim için azizsin.”*Bhagavad-Gita (Tanrı’nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Büyük Hint destanı Mahabharata’nınbir bölümünü oluşturur. Savaşçı prens Arcuna ile dostu ve arabacısı, aynı zamanda Tanrı Vishnu’nun yeryüzünde bedene bürünmüş bir zuhuru (Avatar) olan Şri Krişna arasında geçen bir söyleşidir. MÖ 400 ile MÖ 100 yılları arasındaSanskrit dilinde yazılmıştır. 18 bölüme ayrılmış 700 dizeden oluşur. Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı’nın niteliğini˛ ve insanın O’nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. Metnin önemi, hem izlenmesi gereken amacı, hem de bu amaca varma yollarını göstermesindedir. Ayrıca Hindistan’daki dinsel düşünce ve uygulamaların uzun çağlara yayılan bir özetini verir. Hindu geleneğinin insanı Tanrı’yla mistik vuslata (birleşmeye) ulaştıran üç yolunu, tek bir yolun farklı varyasyonları olarak gösterir.

...ininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir ... Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı Kolektif ... . Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı'nın niteliğini˛ ve insanın O'nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. : Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı. Sana gerçekten söz veriyorum, çünkü sen benim için azizsin. " Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Bhagavad Gita Tanrı'nın Şarkısı. Bhagavad-Gita'nın adı bilinmeyen yazarı, Hint f ... Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı | bkmkitap.com ... . Bhagavad-Gita'nın adı bilinmeyen yazarı, Hint felsefelerini, inançlarını, uygulamalarını gözden geçiriyor, tartıyor ve bir senteze ulaştırıyor. BHAGAVAD-GiTA. ı:j itj. �Ö. Tanrının Sarkısı mer Cemal Güngören. J. V©[b YAYINLARI. İÇİNDEKİLER GİRİŞ. . ... . Bhagavad-Gita 'nın Önemi. Bhagavad-gita Tanrı Nın Şarkısı, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 25,98 TL fiyatıyla ePttAVM.com adresinde. Bhagavad-Gita Tanrı nın Şarkısı. Ürün Puanı: Yükleniyor... Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı'nın niteliğini˛ ve insanın O'nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. 20.70 TL. Sana gerçekten söz veriyorum, çünkü sen benim için azizsin.". Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Bhagavad-Gita - Tanrının Şarkısı Yol Yayınları İstanbul, 2001 Çeviri: Ömer Cemal Güngören 291 Sayfa PDF [Tek Sayfa] 3,77 MB. Tarama alıntı, yükleme bana aittir. › Bireysel gelişim › Kitap Tavsiyelerim › Sevgi-Hoşgörü › Yoga & Meditasyon Kitap Tavsiyesi › Bhagavad Gita - Tanrının Şarkısı. Tanrının Şarkısı ve şiiri olarak geçiyor. M.Ö Hindistanda yazılmış olan Mahabhrata destanının bir parçasıdır. Tanrının Şarkısı ve şiiri olarak geçiyor. Kitap yaşamın devamlılığını sağlayan Vishnu isimli Tanrının avatarı Krishna ile krallığın... Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı'nın niteliğini˛ ve insanın O'nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. Kolektif. "Bir daha duy, sözümün en yücesi, hepsinin en gizlisi şudur: Sen benim büyük sevgilimsin, bu yüzden senin iyiliğin için konuşacağım. Eski çağlardan beri filozofları, bilgeleri, gizemcileri, gönül ve yol erlerini etkilemiş olan bir kitap Bhagavat Gita. Bhagavad Gita Tanrı'nın Şarkısı Kitap Özellikleri Alt tarafta "kitap kaç sayfa, kaçıncı… Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı'nın niteliğini˛ ve insanın O'nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. Kolektif. "Bir daha duy, sözümün en yücesi, hepsinin en gizlisi şudur: Sen benim büyük sevgilimsin, bu yüzden senin iyiliğin için konuşacağım....