flyfishingwingshootingexpo.com

Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı

YAYIN TARİHİ 2019-07-04
DOSYA BOYUTU 7,33
ISBN 9756775103
DİL TÜRK
YAZAR Anonim
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Anonim. Okumak Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Bir daha duy, sözümün en yücesi, hepsinin en gizlisi şudur: Sen benim büyük sevgilimsin, bu yüzden senin iyiliğin için konuşacağım. Zihnini/gönlünü Bana ver, kendini Bana ada, Bana kurban sun, Beni tazim et ve Bana gel. Sana gerçekten söz veriyorum, çünkü sen benim için azizsin.”*Bhagavad-Gita (Tanrı’nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Büyük Hint destanı Mahabharata’nınbir bölümünü oluşturur. Savaşçı prens Arcuna ile dostu ve arabacısı, aynı zamanda Tanrı Vishnu’nun yeryüzünde bedene bürünmüş bir zuhuru (Avatar) olan Şri Krişna arasında geçen bir söyleşidir. MÖ 400 ile MÖ 100 yılları arasındaSanskrit dilinde yazılmıştır. 18 bölüme ayrılmış 700 dizeden oluşur. Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı’nın niteliğini˛ ve insanın O’nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. Metnin önemi, hem izlenmesi gereken amacı, hem de bu amaca varma yollarını göstermesindedir. Ayrıca Hindistan’daki dinsel düşünce ve uygulamaların uzun çağlara yayılan bir özetini verir. Hindu geleneğinin insanı Tanrı’yla mistik vuslata (birleşmeye) ulaştıran üç yolunu, tek bir yolun farklı varyasyonları olarak gösterir.

...i şudur: Sen benim büyük sevgilimsin, bu yüzden senin iyiliğin için konuşacağım ... Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı Kolektif ... . or download with email. Bhagavad Gita - Tanrı'nın Şarkısı, Yol Yayınları.pdf. (0212) 528 16 25 İÇİNDEKİLER GİRİŞ . . ... . 7 Bhagavad-Gita 'nın... Anonim. Doğu bilgeliğinin en başta gelen kaynaklarından biri... Hintlilerin kutsal kitabı... Bir yaşam felsefesi... Bir şiir... Mahabharata destanının bir parçası... Savaş başlamak üzere... Doğu bilgeliğinin en başta gelen kaynaklarından biri. ... Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı | bkmkitap.com ... ... Savaş başlamak üzere... Doğu bilgeliğinin en başta gelen kaynaklarından biri... Hintlilerin kutsal kitabı... Bir yaşam felsefesi... Bir şiir... Mahabharata destanının bir parçası... Savaş başlamak üzere... Kolektif. "Bir daha duy, sözümün en yücesi, hepsinin en gizlisi şudur: Sen benim büyük sevgilimsin, bu yüzden senin iyiliğin için konuşacağım. Bhagava...