flyfishingwingshootingexpo.com

Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık

YAYIN TARİHİ 2019-05-29
DOSYA BOYUTU 12,10
ISBN 6052780442
DİL TÜRK
YAZAR Ahmet Çevik
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ahmet Çevik. Okumak Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türkiye’de matematik felsefesi ve matematiksel mantık konularıyla ilgili büyük bir eksiklik olduğunu gözlemleyen ve çalışmalarının bu konudaki eksikliğin bir derece giderilmesine yardımcı olacağını umduğunu belirten Ahmet Çevik, bu kitabın öncelikli olarak 3. ve 4. sınıf lisans veya yüksek lisans düzeyindeki matematik veya felsefe öğrencileri için olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Bilgisayar bilimiöğrencileri ya da matematiğin temellerine ve felsefesine meraklı olan diğer alanlardaki öğrenciler veya yetişkinler de kitabın hedef kitlesinin içindedir.”Kitabın editörlüğünü üstlenen Ali Nesin ise çalışma hakkında şu notu düşüyor:“Yaklaşık 4000 yıldır, belki de daha uzun bir zamandır insanlık, hâlâ daha ne olduğu tam olarak bilinmeyen ve hiçbir zaman bilinemeyecek olan gerçeğin peşinde. Gerçek diye adlandırdığımız şeyi anlamanın ve başkalarıyla paylaşmanın tek bir yolu vardır, o da matematiktir. Bu yüzden matematiğe ortak akıl diyebiliriz. Gerçeği anlamakla görevli matematikçinin elbette en temel sorusu ‘gerçek nedir ve nasıl anlaşılır’ sorusudur. Bu da matematikle felsefenin kesiştiği noktadır. Matematik felsefesi, öncelikle gerçeğin ve matematiğin ve tabii ki mantığın, düşünmenin ve bilginin ne olduğunu, daha doğrusu ne olması gerektiğini irdeler. Daha derin felsefe herhalde mümkün değildir.”

...elsefesi ve Matematiksel Mantık. 15 saat önce ... Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık Ahmet Çevik ... . Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık. Satıcı: Kitap Store. 28,70 TL. Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık/Ahmet Çevik/Nesin Yayınevi. 10.08 €. Türkiye'de matematik felsefesi ve matematiksel mantık konularıyla ilgili büyük bir eksiklik olduğunu gözlemleyen ve çalışmalarının bu konudaki eksikliğin bir derece giderilmesine yardımcı... Matematik felsefesi, öncelikle gerçeğin ... Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık, Ahmet... - Kidega ... ... Matematik felsefesi, öncelikle gerçeğin ve matematiğin ve tabii ki mantığın, düşünmenin ve bilginin ne olduğunu, daha doğrusu ne olması gerektiğini irdeler. Daha derin felsefe herhalde mümkün değildir." 18 TL. Türkiye'de matematik felsefesi ve matematiksel mantık konularıyla ilgili büyük bir eksiklik olduğunu gözlemleyen ve çalışmalarının bu konudaki eksikliğin bir derece giderilmesine yardımcı... Ne kadar ŞİMDİ istiyorum ve gelecek yıl daha hızlı olmasını istiyorum! "Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. Türkiye'de matematik felsefesi ve matematiksel mantık konularıyla ilgili büyük bir eksiklik olduğunu gözlemleyen ve çalışmalarının bu konudaki eksikliğin bir derece giderilmesine yardımcı olacağını... Türkiye'de matematik felsefesi ve matematiksel mantık konularıyla ilgili büyük bir eksiklik olduğunu gözlemleyen ve çalışmalarının bu konudaki eksikliğin bir derece giderilmesine yardımcı olacağını... 18 TL. Türkiye'de matematik felsefesi ve matematiksel mantık konularıyla ilgili büyük bir eksiklik olduğunu gözlemleyen ve çalışmalarının bu konudaki eksikliğin bir derece giderilmesine yardımcı... : Ahmet Çevik. Matematik Felsefesi ve Matematiksel Mantık Ahmet Çevik Nesin Matematik Köyü | 9786052780442. ...de mat...