flyfishingwingshootingexpo.com

İran Düşünce Tarihi

YAYIN TARİHİ 2019-10-14
DOSYA BOYUTU 4,82
ISBN 6057559432
DİL TÜRK
YAZAR
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İran Düşünce Tarihi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır . Okumak İran Düşünce Tarihi çevrimiçi şimdi çok kolay!

İran coğrafyası uzun tarihi boyunca özellikle de İslam sonrası dönemde kültür ve düşünce alanında büyük isimlere ve önemli düşünce ekollerine ev sahipliği yapmıştır. Başta Farsça ve İngilizce gelmek üzere yabancı dillerde ayrıntılı çalışmalara konu olan bu tarihsel süreci ele alan yeterli sayıda Türkçe kaynağın bulunmadığı görülmektedir. Elinizdeki kitap, bu boşluğun doldurulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Kitap, bir ölçüde süreklilik içeren söz konusu tarihsel süreci ilmi bir surette ortaya koymadan İran’a ilişkin yapılacak diğer çalışmaların eksik kalacağı kanaatini ortaya çıkarmıştır. Elinizdeki kitapta alanında değerli çalışmalara sahip yerli ve yabancı akademisyenlerin kaleme aldığı bölümlerde İslam tarihinin bu önemli ve özgün mirası incelenmiştir. İRAM tarafından yayımlanan ve daha önce yapılmış çalışmaların birikimine dayanan bu eserin sonraki çalışmalara katkı vermesini umuyoruz.

...a büyük isimlere ve önemli düşünce ekollerine ev sahipliği yapmıştır ... İran Düşünce Tarihi Hakkı Uygur ... . İran ve İran Tarihi. Güncelleme: 9 Nisan 2013 Gösterim: 102.841 Cevap: 9. Tarih boyunca İran Avrasya'daki merkezi konumu nedeniyle jeostratejik öneme sahip olmuştur ve bir bölgesel güçtür. İran Araştırmaları Merkezinde (İRAM) düzenlenen "İran Düşünce Tarihi" kitabının tanıtım etkinliğin açılışında konuşan Eren, YTB'nin kurulduğu günden bu yana kültürel envanterler ve akademik eserler... 28 TL. İran coğrafyası uzun tarihi boyunca özellikle de İslam sonras ... İran Düşünce Tarihi ... ... 28 TL. İran coğrafyası uzun tarihi boyunca özellikle de İslam sonrası dönemde kültür ve düşünce alanında büyük isimlere ve önemli düşünce ekollerine ev sahipliği yapmıştır. 35 TL. İran coğrafyası uzun tarihi boyunca özellikle de İslam sonrası dönemde kültür ve düşünce alanında büyük isimlere ve önemli düşünce ekollerine ev sahipliği yapmıştır. İran'ın tarihi;Yunanlılar,Romalılar,Büyük İskender ve de Osmanlı Devleti ile giriştiği mücadelelerle doludur. 1908'de İran'da petrolün bulunması tarihinde kritik bir dönüm noktası oldu. İran'da bilinen en eski imparatorluk Elamlıların M.Ö. 1100-600 yıllarında kurdukları imparatorluktur. Bundan sonra İran topraklarında Parthların ve Sasanilerin egemenliği devam etmiştir....