flyfishingwingshootingexpo.com

Biricik ve Mülkiyeti

YAYIN TARİHİ 2013-09-05
DOSYA BOYUTU 4,29
ISBN 9757005353
DİL TÜRK
YAZAR Max Stirner
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Biricik ve Mülkiyeti PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Max Stirner. Okumak Biricik ve Mülkiyeti çevrimiçi şimdi çok kolay!

Egoist kavramını hemen hepimiz hem gündelik dilde hem felsefe dilinde daima olumsuz anlamda, hatta çoğu zaman karalama ve hakaret olarak kullanırız. Max Stirner ise, 170 yıl önce yazdığı bu temel eserde egoizmin felsefesini karşıtlarının argümanlarıyla tartışırken, egoizmi mahkûm edenlerin kendilerinin aslında nasıl da en büyük egoistler olduğunu alaycı ve oldukça da kıvrak bir dille ortaya koyar. Öyle ki sevgi, hakikât, hak, özgürlük, eşitlik gibi yücelttiğimiz tüm kavram ve değerleri elimizden bir bir alan Stirner, bizi kendi eserimiz olan esaretimizle yüzleştirir.Nicedir bir vergi gibi tahsil edilen sevgiye, her şeye kâdir Tanrı’nın ta kendisi olan hakikâte, bahşedilen ve dolayısıyla esirgenebilen hakka, neferleri haline geldiğimiz özgürlüğe, ve ancak sefilleşmemizle gerçekleşebilecek eşitliğe ulaşmaya çalışan insanın ve insanlığın aczini gözler önüne seren Stirner, bu önemli eseriyle, kendi biricikliğimizin ve kudretimizin farkına varmamızın yolunu işaret eder.

...r. Nedir benim olması gereken! Öncelikle iyinin meselesi, sonra Tanrı'nın, insanlığın, gerçeğin, özgürlüğün, hümanizmin ve adaletin; dahası halkımın, kralımın ... Biricik ve Mülkiyeti, Max Stirner » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... ... Max Stirner. Ben kendi kudretimin malikiyim ve Ben ancak Biricik olduğumu bildiğim an kudretimin malikiyim. Kendine-sahip-olan, Biricik'te yaratıcı Hiç'e, doğduğu yere geri döner. Biricik ve Mülkiyeti. Piyasa Fiyatı : 43.00 TL. Site Fiyatı : 32.25 TL. MAX STİRNER. «Cinler yaşıyor!». Dünyaya şöyle bir göz gezdir ve söyle, her nesnenin içinden bir cin seni seyretmiyor mu. Şu ufacık ve ... Biricik ve Mülkiyeti - Ekşi Sözlük ... .00 TL. Site Fiyatı : 32.25 TL. MAX STİRNER. «Cinler yaşıyor!». Dünyaya şöyle bir göz gezdir ve söyle, her nesnenin içinden bir cin seni seyretmiyor mu. Şu ufacık ve sevimli çiçekten gelen ses... Felsefe tarihinin hazmı en zor metinlerinden biri olan Biricik ve Mülkiyeti yayınlandığı dönemde Feuerbach'tan Marx'a birçok filozofun katıldığı boyutlu tartışmalara yol açmış ama yakıcı etkisini... Kaynaksız içerik itiraz konusu olabilir ve kaldırılabilir.Kaynak ara: "Biricik ve Mülkiyeti" - haber · gazete · kitap · akademik · JSTOR (Bu şablonun nasıl ve ne zaman kaldırılması gerektiğini öğrenin). Max Stirner. Egoist kavramını hemen hepimiz hem gündelik dilde hem felsefe dilinde daima olumsuz anlamda, hatta çoğu zaman karalama ve hakaret olarak kullanırız. 33.97 TL. Egoist kavramını hemen hepimiz hem gündelik dilde hem felsefe dilinde daima olumsuz anlamda, hatta çoğu zaman karalama ve hakaret olarak kullanırız. "biricik ve mülkiyeti". için 17 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 30,00 TL. Sepete Ekle. Biricik ve Mülkiyeti. Max Stirner. Satıcı. Biricik ve Mülkiyeti. Wikipedia tasarımı üzerinden görüntüle. Biricik ve Mülkiyeti (Almanca: Der Einzige und sein Eigentum), Max Stirner`in (1806-1856) felsefi çalışması. "Sana tanrısal ve insansal vb. olandan daha fazlası yakışır; Sana Senin-Olan yakış...