flyfishingwingshootingexpo.com

Ömer'in Çocukluğu

YAYIN TARİHİ 2020-01-22
DOSYA BOYUTU 3,52
ISBN 6050969054
DİL TÜRK
YAZAR Muallim Naci
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Ömer'in Çocukluğu PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Muallim Naci. Okumak Ömer'in Çocukluğu çevrimiçi şimdi çok kolay!

Tanzimat Dönemi edebiyatımızın çok yönlü kalemlerinden Muallim Naci’nin sekiz yaşına dek çocukluk hatıralarını anlattığı değerli eseri Ömer’in Çocukluğu genç okurlarla buluşuyor. Dilin sadeleşmesine ve edebiyatın yenilenmesine hizmet etmiş bir yazar olan Muallim Naci son derece yalın ve duru bir dil kullanarak sadece 19. yüzyılın ortalarında yaşamış bir çocuğun anılarını değil, aynı zamanda İstanbul’da o dönemki yaşayışı, aile hayatını, akrabalık ve komşuluk ilişkilerini, okullardaki eğitim sistemini de içtenlikle aktarıyor. Çağdaş edebiyatımızın değerli şairi ve yazarı Refik Durbaş’ın ustalıkla günümüz Türkçesine uyarladığı bu klasik eser, heykeltıraş ve ressam Çağdaş Erçelik’in özgün desenleriyle canlanıyor.

...m Naci, bir çok insanın hatırlamakta güçlük çekeceği erken çocukluk dönemini hatırat şeklinde kaleme alır "Ömer'in Çocukluğu"nu ... ÖMER'İN ÇOCUKLUĞU ÖZETİ -MUALLİM NACİ - Edebiyat... ... . 1800'lü yılların İstanbul sokaklarında dolaştırır. Çocuk edebiyatımız içerisinde Ömer ' in Çocukluğu " çocukluk anılarının anlatıldığı bi r eser olarak müstesna bir yere sahiptir . Bu eseri okuyanlar içerisinde beğenmedim diyenler yok gibidir her halde . Ömer'in Çocukluğu hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Ömer'in Çocukluğu k ... Ömer in Çocukluğu Kitabının Özeti - Eodev.com ... . Ömer'in Çocukluğu hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Ömer'in Çocukluğu kitabına dün başlamıştım, kırk sayfalık kitap bir oturuşta bitti. Ömer'in Çocukluğu. Muallim Naci bu eserinde, eski İstanbul semtlerini, burada var olan insanları, okuduğu mektepte olan biten herşeyi, hayatında önemli yer tutmuş, belki de hayatına biraz da olsa yön vermiş olan şahısları halisane duygularıyla... Ömer'in Çocukluğu Kitap Özeti. Kitabın Adı : Ömer'in Çocukluğu. Yazarı : Muallim Naci. Türk edebiyatının önemli ve yenilikçi isimlerinden biri olan Muallim Naci'nin çocukluk hâtıralarından oluşan... Aziz Efendi'nin "Muhayyelat" adlı eserini okuduğum zaman, Ömer olan ismimi Naci'ye döndürdüm. "Naci ile Şehide'nin Aşkı" adlı bölümü okumamın bunda büyük katkısı oldu....