flyfishingwingshootingexpo.com

Müslüman Hayatında Vakit

YAYIN TARİHİ 2019-09-13
DOSYA BOYUTU 3,28
ISBN 6057565662
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Müslüman Hayatında Vakit PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi. Okumak Müslüman Hayatında Vakit çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kur'ân'da ve hadislerde çeşitli vesilelerle ve değişik şekillerde zamana temas edilmektedir. Bunların başında ise, zamanın önemi ve Allah'ın (celle celaluhu) ne kadar büyük bir nimeti olduğu beyan edilmektedir. Nimetler dile getirilirken, Allah'ın insanoğlu üzerindeki lütfunu beyan hususunda Kur'ân şöyle der: Sürekli olarak yörüngelerinde hareket eden ay ve güneşi, geceyi ve gündüzü sizin emrinize verdi. O, kendisinden isteyebileceğiniz her şeyi size verdi. Allah'ın nimetlerini saymak isteseniz sayamazsınız. İbrahim, 33-34.Şu bir gerçektir ki; vakti boşa harcamak, malını gereksiz harcayarak saçıp savurmaktan daha tehlikeli bir durumdur. Mallarını boşa savuranlardan ziyade, vakitlerini boşa harcayıp savuranların cezalandırılması gerekir. Çünkü kaybedilen servet tekrar kazanılabilir. Ancak kaybedilen zaman bir daha geri getirilemez.

...Bunların tamamının tedariki mümkündür belki ... Yeryüzü Basın Yayın Dağıtım. Müslüman Hayatında Vakit ... . Ancak zaman harcamalarında kaybedilen şey vakittir. Müslüman hayatında ta'tilin, eğlencenin nerede durması gerektiği, keyfiyeti ve niceliğine... 9.12 TL. Allah'ın nimetlerini saymak isteseniz sayamazsınız. (İbrahim, 33-34.). Şu bir gerçektir ki; vakti boşa harcamak, malını gereksiz harcayarak saçıp savurmaktan daha tehlikeli bir durumdur. "Öyleyse akşama girdiğiniz vakit de, sabaha ... Müslüman Hayatında Vakit En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . "Öyleyse akşama girdiğiniz vakit de, sabaha erdiğiniz vakit de Allah'ı tesbih edip (yüceltin). Haramlardan uzak durur. Eline, beline ve diline hakim olan, güzel ahlak sahibi bir Müslüman olur. 9786057565662. 519117. Müslüman Hayatında Vakit. Nida Yayıncılık. 9.00. Yazarın Diğer Kitapları. %25. Müslüman Toplumun Özellikleri. Yusuf El-Karadavi. Nida Yayıncılık. 8.55 TL. Allah'ın nimetlerini saymak isteseniz sayamazsınız. İbrahim, 33-34. Şu bir gerçektir ki; vakti boşa harcamak, malını gereksiz harcayarak saçıp savurmaktan daha tehlikeli bir durumdur. Allah'ın nimetlerini saymak isteseniz sayamazsınız. (İbrahim, 33-34.). Şu bir gerçektir ki; vakti boşa harcamak, malını gereksiz harcayarak saçıp savurmaktan daha tehlikeli bir durumdur. ...