flyfishingwingshootingexpo.com

Doğal Hukukun İlkeleri

YAYIN TARİHİ 2019-10-31
DOSYA BOYUTU 10,42
ISBN 6057768049
DİL TÜRK
YAZAR Jean Jacques Burlamaqui
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Doğal Hukukun İlkeleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Jean Jacques Burlamaqui. Okumak Doğal Hukukun İlkeleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Bu eserde insanlara, kendilerinin edindikleri hedefe -gerçekten herkesin edinmeye çalıştığı hakiki ve sağlam bir mutluluğu kastediyorum- muhakkak yönelmelerini sağlamak için, sadece aklın zorunlu kılacağı kuralların neler olduğunu araştırmaya niyet ettik. Bu, Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen, doğal hukuk olarak adlandırılan kurallar sistemi veya topluluğudur. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki, toplum ve insan için en ilginç olan tüm şeyleri içerir. Dolayısıyla hiçbir şey, kalbinde kendi yetkinliğini ve saadetini taşıyan makul bir varlığın uygulamasına daha layık değildir. Hayat seyrinde izlemek zorunda olduğumuz düsturların doğru bilgisi, bilgeliğin temel nesnesidir ve erdem de hiçbir şeyin bizi saptırmasına izin vermeksizin, bunların sürekli tatbikinden ibarettir.”Elinizdeki eser on yedinci yüzyıl Doğal Hukuk düşüncesinin önemli isimlerinden Cenevreli Jean Jacques Burlamaqui’nin Principes du droit naturel başlıklı eserinin birinci kısmının çevirisidir. Eser, hukuk tarihinde bireylerin siyasal iktidara karşı haklarını ileri sürebilme gayretini ve hukuku siyasal iktidarın kendi takdirinin keyfiliğinden kurtarma çabasına dayanan doğal hukuk kuramı üzerine kaleme alınmış en etkili eserlerden biridir. Burada sunulan birinci cilt, doğal hukuk kuramının temellerini ortaya koymaktadır.İnsanın mutluluk arayışını doğal bir hak olarak kabul eden bu müstesna düşünürün eserinin çevirisinin Türkçe literatür için önemli bir adım olmasını umuyoruz.

...kastediyorum- muhakkak yönelmelerini sağlamak ... Doğal Hukukun İlkeleri - Jean Jacques... - Savaş Kitap ve Yayinevi ... ... 13.14 TL. Bu Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen doğal hukuk olarak adlandırılan kurallar sistemi veya topluluğudur. Bu bilim ahlakın hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini... Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Doğal Hukukun İlkeleri. PİNHAN YAYINCILIK. 18.00. %20. Hukuk Sosyolojinin Temel İlkeleri. Çeviri: Artun MİMAR. PİNHAN YAYINCILIK. Je ... Doğal Hukukun İlkeleri - Jean Jacques Burlamaqui | kitapyurdu.com ... . Çeviri: Artun MİMAR. PİNHAN YAYINCILIK. Jean Jacques Burlamaqui. *Bu eserde insanlara, kendilerinin edindikleri hedefe -gerçekten herkesin edinmeye çalıştığı hakiki ve sağlam bir mutluluğu kastediyorum- muhakkak yönelmelerini sağlamak... Hukukun Temel İlkeleri. 1) Hukuk Devleti İlkesi: Sınırları içerisinde kişilerin hak ve özgürlüklerini 3) Doğal (Tabii) Hakim İlkesi: Herkes fiil ve eylemlerinde, görev ve yetki yönünden o tarihte tabi olduğu... Bu, Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen, doğal hukuk ...