flyfishingwingshootingexpo.com

Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta

YAYIN TARİHİ 2019-10-21
DOSYA BOYUTU 9,69
ISBN 6052959466
DİL TÜRK
YAZAR Edward J. Erickson
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Edward J. Erickson. Okumak Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta çevrimiçi şimdi çok kolay!

Başta Mustafa Kemal olmak üzere Türk komutan ve askerleri karşısında hezimete uğradıkları Gelibolu’dan hızlıca ve sessizce kaçan Batılı devletler, o gün bugündür şu sorunun cevabını arıyor: Tarihin gördüğü en büyük ateş gücüne sahip bir donanma tarafından desteklenen koskoca İngiliz ordusu ile müttefikleri, “Avrupa’nın hasta adamı” olarak nitelenen ve henüz iki yıl öncesinde küçücük Balkan devletleri karşısında büyük bir bozgun yaşayan Osmanlılar karşısında neden yenildi?1915’ten bu yana geçen yüz yılı aşkın sürede yayınlanan çok sayıda resmi yayında, kurmay etüdünde ve tarih araştırmasında bu soruya stratejik ve taktik düzeyde değerlendirmeler içeren çeşitli yanıtlar verildi. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı’nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. İki tarafın harekât komutanlarının nasıl karar aldıklarını; amaçlar, yollar ve araçlar arasında nasıl bir denge kurduklarını; sonucu nasıl etkilemeye çalıştıklarını analiz ediyor.Asker kökenli bir harp tarihçisi olan yazar Edward J. Erickson, Çanakkale Savaşı’nı Osmanlı Ordusu’nun muazzam bir zafer kazandığını, çünkü İngiliz komutanlar ısrarla yetersiz varsayımlara dayanan kararlar verip harekâtların koordinasyon ve icrasını astlarına bırakırken, Osmanlı komutanlarının operatif düzeyde onlardan çok daha etkili bir komuta-kontrol bilgisi ve uygulaması sergilediklerini ortaya koyuyor.

...ş Altında Komuta - İş Bankası Kültür Yayınları - 9786052959466 - Edward J ... Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta - Alkapida.com ... . Erickson devletler, o gün bugündür şu sorunun cevabını arıyor: Tarihin gördüğü en büyük ateş Yazının devamı... 21.75 TL. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. Ordu ve kolordu seviyesindeki komuta kontrolü inceleyen 'Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta', Türkiye İş Bankası Kültür Çanakkale Savaşı Dizisi'nin 23'üncü kitabı olarak tarih severlerin... Eser, tarihin gördüğü en büyük ateş gücüne sahip bir donanma tarafın ... Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta | bkmkitap.com ... ... Eser, tarihin gördüğü en büyük ateş gücüne sahip bir donanma tarafından desteklenen İngiliz ordusu ile müttefiklerinin Çanakkale'de, "Avrupa'nın hasta adamı". Start by marking "Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta" as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Çanakkale Savaşı by Edward J. Erickson. Edward J. Erickson kaleminden Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Elinizdeki kitap ise çanakkale savaşı nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. Ürün adı: Çanakkale savaşı ateş altında komuta. 18.85 TL. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. Eser, tarihin gördüğü en büyük ateş gücüne sahip bir donanma tarafından desteklenen İngiliz ordusu ile müttefiklerinin Çanakkale'de, "Avrupa'nın hasta adamı"....