flyfishingwingshootingexpo.com

Guy de Maupassant: Fransız Edebiyatının Özgür Tayı

YAYIN TARİHİ 2004-11-30
DOSYA BOYUTU 12,80
ISBN 9758988085
DİL TÜRK
YAZAR Henri Troyat
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Guy de Maupassant: Fransız Edebiyatının Özgür Tayı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Henri Troyat. Okumak Guy de Maupassant: Fransız Edebiyatının Özgür Tayı çevrimiçi şimdi çok kolay!

On yılda yirmi yedi eser. Yazma, spor ve çapkınlık arasında paylaşılmış kırk üç yıllık hızlı ömür. Flaubert'ten öğrendiği realist gözlemleme yeteneği, hımbıl büro memurlarına alaylı yergisi, burjuva karşıtlığı, salon kadınlarından sokak fahişelerine kadar her türlü dişiye aşırı cinsel iştahı, evlilik kurumundan ve kendisine sunulan onurlu üyelik ve ödüllerden uzak duruşu, 1870'de Fransa'nın Prıusya'ya karşı uğradığı bozgunun bıraktığı acı yıkım, güçlü bedeni ve spora olan tutkusu, ölümden korkması Maupassant'ın kalemini etkileyen öğelerdir.Kanlı ihtilalden sonra, 19. yy. Fransasındaki moral değerlerin aşınmasını ve toplumsal çözülmeyi gözler önüne seren yazarın özgeçmişini sunan bu kitap Türk entellektüeline yeni bir ufuk açacaktır.

... uğradığı bozgunun bıraktığı acı yıkım, güçlü bedeni ve spora olan tutkusu, ölümden korkması Maupassant'ın kalemini etkileyen öğelerdir ... En Ucuz Guy de Maupassant Fransız Edebiyatının Özgür Tayı... ... . Kitap - > Edebiyat - > Biyografi &Oto Biyografi. 9789758988082 Fransız Edebiyatının Özgür Tayı : Türkçe. Orijinal Adı. : Guy de Maupassant. Yazara Ait Diğer Kitaplar. Henri Troyat. On yılda yirmi yedi eser. Yazma, spor ve çapkınlık arasında paylaşılmış kırk üç yıllık hızlı ömür, Flaubert'ten öğrendiği realist gözlemleme yeteneği, hımbıl büro memurlarına alaylı yergisi... ... Guy de Maupassant: Fransız Edebiyatının Özgür Tayı - Henri Troyat ... ......