flyfishingwingshootingexpo.com

Dokuz Din Kuramı

YAYIN TARİHİ 2020-02-11
DOSYA BOYUTU 11,94
ISBN 6057785138
DİL TÜRK
YAZAR Daniel L. Pals
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dokuz Din Kuramı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Daniel L. Pals. Okumak Dokuz Din Kuramı çevrimiçi şimdi çok kolay!

İnsanlar neden ilahî varlıklara inanırlar? Neden bazıları sonsuz yaşam peşindeler? Bazıları ise sürekli hayattan kaçmak isterler? “Dinî” olarak adlandırdığımız inanç ve davranışlar neden insan kişiliğini derinden etkiliyor? Daniel L. Pals tarafından kaleme alınan ve üçüncü baskıda gözden geçirilerek güncellenen Dokuz Din Kuramı, bu temel sorunların modern çağın en önemli düşünürlerini nasıl etkilediğini ele almaktadır. Erişilebilir, sistematik ve özlü olarak, Sigmund Freud, Emile Durkheim ve indirgemeci olmayan Max Weber, William James ve Mircea’nın indirgemeci yaklaşımları olan “sosyalist bilimci” olan E. B. Tylor ve J.G. Frazer’in Victoria Dönemi antropolojisini ele alıyor. Eliade ve E. E. Evans – Pritchard ve Clifford Geertz’in çalışmalarından kaynaklanan alternatif paradigmalar. Üçüncü baskı, William James hakkında yeni bir bölüm içeriyor. Her bölüm biyografik arkaplan, teorik anlatım, kavramsal analiz ve eleştirel değerlendirme sunmaktadır.

...amı. Atıf İçin Kopyala. Ulu M. 24 TL ... Daniel L. Pals - Dokuz Din Kuramı Online Epub ... . Daniel L. Pals tarafından kaleme alınan ve üçüncü baskıda gözden geçirilerek güncellenen Dokuz Din Kuramı bu temel sorunların modern çağın en önemli düşünürlerini nasıl etkilediğini ele... Daniel L. Pals. İnsanlar neden ilahî varlıklara inanırlar? Neden bazıları sonsuz yaşam peşindeler? Bazıları ise sürekli hayattan kaçmak isterler? Ad: Dokuz Din Kuramı, Yazar: Daniel L. Pals, Yayınevi: Kimlik Yayınları, ... Dokuz Din Kuramı Doç. Dr. Mustafa Ulu ... . Pals, Yayınevi: Kimlik Yayınları, Çevirmen: Özcan Akdağ, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap İslam Araştırma-İnceleme, En Düşük Fiyat: 26 TL, Teklif Sayısı... ...