flyfishingwingshootingexpo.com

Evliya Çelebi

YAYIN TARİHİ 2019-09-23
DOSYA BOYUTU 8,49
ISBN 6056953361
DİL TÜRK
YAZAR Eda Bayrak
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Evliya Çelebi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Eda Bayrak. Okumak Evliya Çelebi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Diyar diyar dolaşarak kaleme aldığı seyahatname ile yaşadığı döneme ışık tutan Evliya Çelebi’yi daha yakından tanıyacağın muhteşem bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?Tarihte iz bırakan gerçek kahramanlarla tanışmak için sayfaları çevirmeye başla ve katıl aramıza! 

... ve mezarı bilinmemektedir. Karakteri. Dönemine göre iyi bir tahsil gören Evliya Çelebi, nazımla meşgul olmuş ve musikiyle uğraşmıştır ... Evliya Çelebi - Biyografya ... . Yavuz Er gazâ malından 100 vakıf dükkânla Evliya Çelebi'nin doğduğu evi yaptırmıştır. Evliya Çelebi bunlardan bahsederken Kadıköy'de de bir bağlarının bulunduğunu kaydeder. Evliya Çelebi : Seyâhatnâme'siyle meşhur bir Türk yazarı ve seyyahı. 1611'de İstanbul'un Unkapanı semtinde doğdu. Aslen Kütahyalı olan âilesi, fetihten sonra İstanbul'a yerleşmiştir. Evliya Çelebi'nin bab ... Evliya Çelebi Kimdir? Hayatı ve Eserleri | Bilgihanem ... . 1611'de İstanbul'un Unkapanı semtinde doğdu. Aslen Kütahyalı olan âilesi, fetihten sonra İstanbul'a yerleşmiştir. Evliya Çelebi'nin babası Derviş Mehmet Zilli Efendi, devrinin büyük imamlarından olan Evliya Mehmet Efendi'ye duyduğu saygıyı dile getirmek için oğluna bu ismi vermiştir. 1611 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Evliya Çelebi iyi bir eğitim almıştır. Evliya Çelebi'nin en büyük merakı yeni yerler gezme isteğiydi. Bu merakı ve özelliği sayesinde eşsiz eserler yazmıştır. Evliya Çelebi,Türk yazarı ve gezgini (İstanbul, Unkapanı 1611 - ?, 1682). Derviş Mehmed Zilli adlı birinin...