flyfishingwingshootingexpo.com

Gulliver’ın Gezileri

YAYIN TARİHİ 2019-07-11
DOSYA BOYUTU 3,70
ISBN 6053759737
DİL TÜRK
YAZAR Jonathan Swift
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Gulliver’ın Gezileri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Jonathan Swift. Okumak Gulliver’ın Gezileri çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Gulliver’ın Gezileri gösteriyor ki, eğer az da olsa akla yatkın bir dünya görüşüne yeterince inanılıyorsa, bu muhteşem bir sanat eseri ortaya koymak için yeterlidir.” –George Orwell İngilizce yazılmış en iyi hiciv olarak görülen Gulliver’ın Gezileri, gemisi kaza yapmış ve kıyıya vurmuş Lemuel Gulliver’ın dört farklı gerçeküstü diyara yaptığı yolculukları konu edinir: Küçük insanların bulunduğu Liliput, devler diyarı Brobdingnag, mucizevi uçan ada Laputa ve zeki at ırkı Houyhnhnm’lar ile onların ilkel hizmetkârları olan insansı ırk Yahoo’ların yaşadığı tuhaf ülke. Her yolculuğunda yepyeni kişilerle tanışıp yeni bakış açıları kazanan Gulliver, insanlığa ve insanlığın art niyetine, ahmaklığına, açgözlülüğüne, kibrine ve bağnazlığına dair gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Maceranın, mizahın ve felsefenin eşsiz bir birleşimi olan Gulliver’ın Gezileri’yle birlikte Jonathan Swift, hem hiciv yoluyla insana aslında nasıl bir canlı olduğunu gösteriyor hem de edebiyat tarihinin zamana karşı koyan başyapıtlarından birine imzasını atıyor.

...tığı en nazik, aklı başında ve medeni canlılardır ... Gulliver'ın Gezileri - Ekşi Sözlük ... . Aralarındaki cins farkı, Gulliver'in onlarla kurduğu iyi ilişkilere engel olmaz. Gulliver'in Gezileri 1726 ylında yayınlandı. Kitapta gemilerde doktorluk yapan Gulliver'ın hikayeleri anlatılır. Kazadan kurtulan Gulliver, kendisini cüceler ülkesi, Lilliput'da bulur. Edebiyat tarihinin en ilginç maceralarını sayarsak, Gulliver'in Gezileri ilk sıralarda yer alacaktır. Gulliver'in Gezileri #herayinbiriklasik okuma grubumuzun ... Gulliverin Gezileri 2010 1080P Full HD Film İzle ... . Gulliver'in Gezileri #herayinbiriklasik okuma grubumuzun Mayıs kitabıydı. 5 Jonathan Swift ( ) Swift in eserleri, özellikle Gulliver in Gezileri hayatı ile yakından ilgilidir. 8 Gulliver in Gezileri 1726 yılının sonlarına doğru çıkmış ve hemen büyük bir başarı kazanmıştır. Londra'ya gittiğinde aklında halen geziler vardır. Ailesiyle konuşup tekrar geziye çıkmaya karar verir. 77. **Yorum** ->Yorumu: gülüverin gezileri çok güzeldi inş 100 alırım ->Yazan: sinem. Gulliver'in Gezileri - Gulliver's Travels. Jonathan Swift. Çeviren: Kıymet Erzincan Kına. İthaki Yayınları. Temmuz 2013 (2. basım) 341 sayfa. Gulliver'in Gezileri izle. İzlenme: 442. Lemuel Gulliver, araştırmacı bir gazetecidir. Firmasının isteği üzerine Bermuda üçgeni taraflarına gönderilir ve burada başına garip olaylar gelir. GULLİVERİN GEZİLERİ. DEVLER ÜLKESİNDE Günlerden bir gün, hiç suyumuz kalmadığı için, bir yerde, on tayfa ve ben karaya çıktık. Onlardan biraz uzaklaşmıştım ki......