flyfishingwingshootingexpo.com

Fıtratla Buluşmaİnkarcı Akımlara Cevaplar

YAYIN TARİHİ 2020-02-03
DOSYA BOYUTU 11,18
ISBN 6058181984
DİL TÜRK
YAZAR Doç. Dr. Recep Ardoğan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Fıtratla Buluşmaİnkarcı Akımlara Cevaplar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Doç. Dr. Recep Ardoğan. Okumak Fıtratla Buluşmaİnkarcı Akımlara Cevaplar çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Nihilizm örneğinde, insanoğlu, Allah inancından uzaklaşırken, onun için hareket noktası, değerler manzumesi, kalmamıştır. Çünkü, Tanrı inancı yoksa bağlayıcı hiçbir ahlaki ilkeden de bahsedemeyiz.”Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. Ateizm, materyalizm (maddecilik), natüralizm, darvinizm, marksizm, pozitivizm, nihilizm, agnostisizm, deizm, panteizm, bunların başlıcalarıdır. Bu inkârcı akımlar karşısında, gençlik, evrenin ve insanın niçin varolduğunu, bir Yaratıcı'nın olup olmadığı sorguluyor. Bu durum, gençlerin bilgi, düşünce, irade, özgürlük ve bilinç sahibi olmalarının bir gereğidir. O hâlde, yapılması gereken, gençliğin inanç konularıyla ilgili sorularını kanıtlara dayalı olarak cevaplamaktır. Ateizm, deizm, nihilizm gibi düşüncelerin akıl ve bilim önünde eleştirisini yapmaktır. Aksi hâlde, cevabını bulamadıkları sorular karşısında geçler şüphe ve boşluğa düşer, tarih şuurundan uzaklaşır. İşte bu kitap özellikle sosyal medya üzerinden yayılan bu soruna karşı İslam'ın çözümlerini ele almaktadır. Konuyla ilgili diğer kitaplardan farklı konular, kolaylıkla anlaşılacak bir dil, akıcı bir üslupla açıklanmıştır. Akılda kalıcı olması için benzetmeler ve hikâyeler ile verilen mesajlar pekiştirilmiştir.Kitap,lise ve üniversite çağındaki gençlik için kaleme alınmış, din kültürü dersleri için de kaynak olacak niteliktedir.

...ımdır. FITRATLA BULUŞMA / İnkârcı Akımlara Cevaplar - Prof ... Fıtratla Buluşma (Ciltli) İnkarcı Akımlara Cevaplar ... . Dr. Recep ARDOĞANhttp://hertaraf.com/haber-fitratla-bulusma-inkarci-akimlara-cevaplar--prof-dr-r-e-c... Fıtratla Buluşma İnkarcı Akımlara Cevaplar kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Fıtratla Buluşma İnkarcı Akımlara Cevaplar. Prof. Dr. Recep Ardoğan. Fıtratla Buluşma en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik gör ... Fıtratla Buluşma (Ciltli) İnkarcı Akımlara Cevaplar ... .com'da. Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. FITRATLA BULUŞMA / İnkârcı Akımlara Cevaplar - Prof. Dr. Recep ARDOĞAN. Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. Fıtratla Buluşma İnkarcı Akımlara Cevaplar. Bu inkârcı akımlar karşısında gençlik evrenin ve insanın niçin varolduğunu bir Yaratıcı'nın olup olmadığı sorguluyor. Çünkü, Tanrı inancı yoksa bağlayıcı hiçbir ahlaki ilkeden de bahsedemeyiz.". Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. Fıtratla Buluşma (Ciltli). KAPAT. Bu inkârcı akımlar karşısında, gençlik, evrenin ve insanın niçin varolduğunu, bir Yaratıcı'nın olup olmadığı so...