flyfishingwingshootingexpo.com

Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay

YAYIN TARİHİ 2019-04-26
DOSYA BOYUTU 9,84
ISBN 9755537207
DİL TÜRK
YAZAR Giorgi Kazbegi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Giorgi Kazbegi. Okumak Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay çevrimiçi şimdi çok kolay!

Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde “Türkiye Gürcistanı” olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok bölgeyi ziyaret etmiş; üç ay boyunca, kimi zaman yaya kimi zaman at sırtında dolaştığı bu bölgelere dair izlenimlerini gezi notları şeklinde kaleme almıştır. Kazbegi, müthiş bir doğa bilgisi ve gözlem yeteneğiyle yazıya aktardığı; dönemin günlük yaşantısıyla ve çarpıcı toplumsal olaylarıyla iç içe geçen bu yolculuğuna, sayfalar boyunca bu gezide adeta ona eşlik eden okurunu da son ana kadar dahil eder. Gezgin, bu günlüklerde, Şavşatlı devrimcilerin yenilgisi ile sonuçlanan Selim Himşiaşvili öncülüğündeki “On Binlerin İsyanı” olayının tarihsel arka planına ışık tutarken; okur, onunla birlikte çıktığı bu tarihi yolculukta; Yusufeli’nde o dönemde hâlâ yaşamakta olan 80 Hristiyan ailenin varlığı, Artvinli Ermenilerin ilginç yaşantıları, eski dilde yazılmış İncil’i okumak için 20 saat yaya yolculuğun ardından Artvin’e ulaşan Gürcü bir rahibin varlığı gibi pek çok yeni ve çarpıcı bilgiyle buluşur.

...nde yer almaktadır. Giorgi Kazbegi. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği ... Bir Rus Generalinin Günlükleri-Türkiye Gürcistanında Üç Ay Giorgi... ... ... ...Günlükleri: Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok bölgeyi ziyaret etmiş; üç ay boyunca... Devamını OkuBir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay PDF Kitabı Özeti Oku - Giorgi Kazbegi. ...Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Mektup - Günlük Rus ordusunda g"revli Grc bir general olan 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdi ... Bir Rus Generalinin Günlükleri & Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay... ... . ...Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Mektup - Günlük Rus ordusunda g"revli Grc bir general olan 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve... Yani, Bir Rus Generalinin Günlükleri-Türkiye Gürcistanında Üç Ay dosya boyutu. Mobi çok küçüktür, bu da Internet üzerinden hızlı bir şekilde önyükleme yapmasına izin verir. 14.70 €. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok... %25. Bir Rus Generalinin Günlükl...