flyfishingwingshootingexpo.com

İnciller Güvenilir Metinler midir ?

YAYIN TARİHİ 2020-02-01
DOSYA BOYUTU 11,86
ISBN 6257945011
DİL TÜRK
YAZAR Zafer Duygu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İnciller Güvenilir Metinler midir ? PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Zafer Duygu. Okumak İnciller Güvenilir Metinler midir ? çevrimiçi şimdi çok kolay!

2019 yılının en başarılı dinler tarihi çalışmalarından biri. Dili son derece anlaşılır ve akıcı olan eser, bu yönüyle, hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlık tarihi ve İnciller hakkında bilgi edinmek isteyen genel okuyucuya hitap etmekte ve bunu akademik kalitesinden ödün vermeden başarmaktadır. Zafer Duygu, temel kaynaklara dayalı derinlikli çalışmasında, İncillerin yazılış ve kabul ediliş süreçlerini farklı bir bakışla ele almaktadır: Mevcut İnciller, İsa Mesih’in biyografisini anlatan salt tarihsel metinler değil, İsa’yı, yazarlarının sahip oldukları teolojik tercih ve bakış açılarıyla uyum içinde göstermeye çalışan polemik kitaplarıdır.Prof.Dr. Muhammet TARAKÇI (Bursa Uludağ Üniversitesi)İnciller konusunda Türkiye'nin en yetkin isimlerinden olan Zafer Duygu, bu kitabında bugün Hıristiyanlık'ta yaygın olan birçok inancı, akademik bir üslupla ve olabildiğince objektif bir perspektiften sorguluyor. Duygu, bu titiz çalışmasıyla dinler tarihine meraklı okurlara İnciller ve İsa hakkında orijinal bilgiler sunmakla kalmıyor, dinler tarihi disiplininde bilimsel bir çalışmanın nasıl yapılması gerektiğini de gösteriyor.Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi) Elinizdeki çalışmanın odak noktası “İnciller”, yani “Mesih” tabir edilen İsa’nın “kurtuluş” getirdiği ileri sürülen “çarmıh ve diriliş anlatıları”dır. İnciller, Türkçede rasyonel perspektifte ilk kez bu kadar derinlemesine analiz edilmektedir. Dogmatik ve teolojik şablonlara karşın akademik ve bilimsel çalışmalara model olacak bir eser.Dr. Kutlu Akalın (Mardin Artuklu Üniversitesi) Dört İncil, tarihsel ve bilimsel açılardan Hz. İsa’ya ulaşmanın en önemli yolu, ama aynı zamanda ona ulaşmanın önündeki en büyük engellerdir. Elinizdeki kitap çalışması, bu dilemmanın açıklamasıdır.

...eki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır ... İnciller Güvenilir Metinler Midir?-Metodolojik ve... | En Ucuzu Akakçe ... . İnciller Güvenilir Metinler Midir ? [ Zafer Duygu ]. Düşün Yayıncılık. İnciller, Türkçede rasyonel perspektifte ilk kez bu kadar derinlemesine analiz edilmektedir. Diğer kategorisinde yer alan Zafer Duygu - İnciller Güvenilir Metinler Midir ? kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Kargo dahil en ucuz29,20 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. İnciller Güvenilir Metinler midir?-Metodolojik ve ... İnanç ve Kültür Blogu: İnciller Güvenilir mi? | Sorularla Hristiyanlık ... . Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Kargo dahil en ucuz29,20 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. İnciller Güvenilir Metinler midir?-Metodolojik ve Karşılaştırmalı Analizler. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu... 22 TL. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller" yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. 9786257945011. 519859. İnciller Güvenilir Metinler midir ? Düşün Yayıncılık. 32.00. %20. İsa, Pavlus, İnciller. Zafer Duygu. Düşün Yayıncılık. ...Mevcut İnciller İsa Mesih'in biyografisini anlatan salt tarihsel metinler değil İsa'yı yazarlarının sahip oldukları teolojik tercih ve bakış açılarıyla uyum içinde göstermeye çalışan polemik kitaplarıdır. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. 26.13 TL. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi) Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dı...