flyfishingwingshootingexpo.com

Güç ve Masumiyet

YAYIN TARİHİ 2019-11-16
DOSYA BOYUTU 12,12
ISBN 6059318709
DİL TÜRK
YAZAR Rollo May
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Güç ve Masumiyet PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Rollo May. Okumak Güç ve Masumiyet çevrimiçi şimdi çok kolay!

Rollo May, Güç ve Masumiyet’te “Şiddetin masumiyetle ilgisi olabilir mi ya da masumiyet kendi katlini çağırır mı?” sorusunu yöneltiyor hepimize.Toplumsal ve psikolojik sorunların artık birbirlerinden ayrı tutulamayacağından hareketle, modern toplumsal şiddetin ve güce yönelik aşırı ihtiyacın kaynaklarını anlamak için derine iniyor.Güçsüzlüğü bir erdem haline getirişimizden, gücü iyiliğin de temeli olarak gören yeni bir ahlak kaynağına dek Rollo May, bu defa masumiyetin ve gücün izlerini sürüyor.“İnsan olmanın ne anlama geldiği” meselesiyle ilgilenen herkes için bir başyapıt…“Yazar, masumiyetin kusurlarını ararken muazzam bir ustalıkla siyasi değerlendirmelerini ve klinik tecrübesini de bir araya getiriyor… Bilgece, insanca ve hayranlık uyandırarak…”The Christian Century “Rollo May, bazen aydınlatan bazen nefis bir karanlığa gömerek yoluma yoldaş olan imgelerden biridir benim için.”Cem Mumcu Rollo MayDünyanın en ünlü psikoterapistlerinden biri olan Rollo May’in (1909-1994) eserlerinin en büyük özelliği, psikiyatri/psikoloji okurlarını aşıp genel okuyucuya ulaşabilmesidir. Örneğin herkesçe bilinen ve sıkça kullanılan, “Sevginin karşıtı nefret değil, kayıtsızlıktır” sözü ona aittir.

...olduğunu belirten May, gücün, güçsüzlüğün, güç karşısındaki masumiyetin, şiddetin ve değişen rollerin portresini çiziyor ... Güç Ve Masumiyet | Rollo May ... . Bu Ürün Toplam 3 Adet Satılmıştır. Güç ve Masumiyet - Rollo May. Say Yayınları. İnsan psikolojisinin kendini yenilediği ve sürekli olarak aşamalardan geçtiğini davranışsal parametrelerle incelediğimizde,bu durumun en önemli iki soyut kavramı güç ve masumiyettir. 30.66 TL. Güç ve Masumiyet-Okuyan Us Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit vey ... Rollo May - Güç ve Masumiyet ... . 30.66 TL. Güç ve Masumiyet-Okuyan Us Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. ...ve güç ile birlikte var olan şiddet temasının da aslında güçsüzlüğün bir ifadesi olduğunu belirten May, gücün, güçsüzlüğün, güç karşısındaki masumiyetin, şiddetin ve değişen rollerin portresini çiziyor. Rollo May, Güç ve Masumiyet'te "Şiddetin masumiyetle ilgisi olabilir mi ya da masumiyet kendi katlini çağırır mı?" sorusunu yöneltiyor hepimize. Toplumsal ve psikolojik sorunların artık birbirlerinden ayrı... Home › Köşe Yazıları › Kitap Önerisi: Güç ve Masumiyet, Rollo May. Güç ve sevginin ilişkili olması, kişinin ilk balta kendi içinde sevebilecek gücü olması gerektiği olgusuyla kanıtlanır....