flyfishingwingshootingexpo.com

Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt)

YAYIN TARİHİ 2019-11-23
DOSYA BOYUTU 9,28
ISBN 6054635726
DİL TÜRK
YAZAR Ahmet Atilla Şentürk
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ahmet Atilla Şentürk. Okumak Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitap günümüz insanının Fuzûlî, Bâkî, Nedîm gibi şairlerin eserlerini kolayca okuyup anlayabilmesi amacıyla hazırlandı. Bu şiiri vücuda getiren 650 civarında dîvân ve mesnevînin yaklaşık 1.500.000 beyti taranıp eski edebiyatın nirengi noktaları madde başları haline getirilerek zengin örneklerle izah edildi. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok "Divan Şiiri" diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini, önemli ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız. Eski şiir, aradaki engeller kaldırıldığında gerçekten okuması ve yorumlaması son derece zevkli bir meşgaledir. Bu şiirin her beyti, bize yüzyıllar öncesinden gönderilmiş birer bilmece gibidir. Bunları çözmek, insanda heyecan ve bir yenisini daha çözüp anlama isteği uyandırır. Bundan 300-500 sene önce yaşamış bir söz ustasının zihninin kıvrımlarından kopan ince bir espriyi 21. yüzyılda yeniden keşfedip zevkine varabilmek, bambaşka bir heyecan konusudur. Osmanlı Şiiri Kılavuzu ile toplumumuzun, tarih ve kültürüyle daha güçlü bağlar kurabileceğine inanıyoruz.

...seçenekleri için tıklayın! Osmanlı Şiiri Kılavuzu, 3 ... Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) Kitabını İndir, Pdf İndir, Mobil İndir ... . cilt/Akilah -. Satıcının Açıklaması. 92,00 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu 3. Cilt (9786054635726). Marka : Ahmet Atilla Şentürk. Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini, önemli ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok Divan Şiiri diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. ... Osmanlı Şiiri Kılavuzu 3. Cilt | bkmkitap.com ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt). Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini önemli ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız. Alış-Veriş Listeme Ekle. Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt). Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok "Divan Şiiri" diye bilinen edebiyatın temel... 105 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok Divan Şiiri diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Osmanlı Şiiri Kılavuzu 3. Cilt - OSEDAM (Osmanlı Edebiyatı Araştırmaları Merkezi) - 9786054635726 - Ahmet Atilla Şentürk - - Bu kitap günümüz insanının Fuzuli Osmanlı Şiiri Kılavuzu - 3 kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini, önemli ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız. 84 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok "Divan Şiiri" diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. 105 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok Divan Şiiri diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Osmanlı Şiiri Kılavuzu 3. Cilt. Ahmet Atilla Şentürk. Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini, önemli ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız. Ahmet Atilla Şentürk. Bu kitap günümüz insanının Fuzuli, Baki, Nedim gibi şairlerin eserlerini kolayca okuyup anlayabilmesi amacıyla hazırlandı. 105 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok Divan Şiiri diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Osmanlı Şiiri Kılavuzu 3. Cilt - 527026 - Şiir - Bu kitap günümüz insanının Fuzuli, Baki, Nedim gibi şairlerin eserlerini kolayca okuyup anlayabilmesi amacıyla hazırlandı. Bu şiiri vücuda getiren 650. 105 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde...