flyfishingwingshootingexpo.com

A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık

YAYIN TARİHİ 2019-06-27
DOSYA BOYUTU 12,64
ISBN 9753535748
DİL TÜRK
YAZAR Dr. Haşmet Sarıgül
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dr. Haşmet Sarıgül. Okumak A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık çevrimiçi şimdi çok kolay!

Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. Bireyler yaşamları süresince nelere yatırım yapılacağı, risklerin nasıl yönetileceği, hangi miktarda ve nasıl borçlanılacağı,tasarrufların nasıl değerlendirileceği ve nasıl bütçe yapılacağı gibi konularda çok sayıda finansal kararlar almak ve uygulamak zorundadırlar. Finansal okuryazarlığın düşük olması finansal sorunlarla baş edilmesini zorlaştırmakta, bilinçsiz tüketim ve ihtiyatsız borçlanmalarla yüksek maliyetler üstlenilmelerine neden olabilmekte, bu da insanların iş, aile hatta emeklilik dönemindeki yaşantıları üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Yapılan araştırmalar finansal okuryazarlığı olmayan bireylerin finansal ürünleri anlamakta zorlandığını, finansal konularda karar alırken veya işlem yaparken kaygılanabildiklerini göstermektedir. Diğer taraftan çok sayıda çalışma finansal konularda bilgili olan bireylerin kendilerinin ve ailelerinin refahını sağlama ve artırma doğrultusunda daha doğru kararlar alabildiklerini ortaya koymaktadır. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ‘‘A’dan Z’ye Finansal Okuryazarlık’’ başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da dolaylı etkisi olan farklı bilim dallarından da faydalanılmıştır. On beş bölümden oluşan kitapta gelir ve servetten ücrete, tüketimden vergiye, borçtan kredi kartlarına, tasarruftan yatırıma ve sigortaya her konu kendisi ile ilgili başlık altında incelenmiştir. Sınıflandırılan konular ekonomi ve işletme eğitimi almamış bireylerin de anlayabileceği sadelikte açıklanmış ve alacakları kararlar ile uygulamalarda faydalanabilecekleri nitelikte ele alınmıştır.

... anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır ... Adan Zye Finansal Okuryazarlık ... . 36.34 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da... A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. 35.10 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kita ... A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık Fiyatı - Taksit Seçenekleri ... . 35.10 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da... 37.05 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da... A dan Z ye Finansal Okuryazarlık. Yayınevi / Marka: Der Yayınları. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. : Haşmet Sarıgül. A dan Z ye Finansal Okuryazarlık Haşmet Sarıgül Der Yayınları | 9789753535748. A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık. %15. 43,00 TL. https://www.gazikitabevi.com.tr/urun/adan-zye-finansal-okuryazarlik. A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık (9789753535748). Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. 38.70 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da... 35.10 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da... kitaphanen.com´da uygun fiyata Der Yayınları markalı A dan Z ye Finansal Okuryazarlık 9789753535748 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 37.05 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da... A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık - Der Yayınları - 9789753535748 - Haşmet Sarıgül - - Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konula. A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık....