flyfishingwingshootingexpo.com

Dikkat Yazar VarFrankfurt Dersleri

YAYIN TARİHİ 2020-02-05
DOSYA BOYUTU 8,93
ISBN 6257014366
DİL TÜRK
YAZAR Jurek Becker
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dikkat Yazar VarFrankfurt Dersleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Jurek Becker. Okumak Dikkat Yazar VarFrankfurt Dersleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Jurek Becker 1989 yılında, yaz tatilinde, Frankfurt’ta, Goethe Üniversitesi’nde konuk yazar olarak üç ders verdi. Elinizdeki bu Frankfurt derslerinde de görüleceği gibi Jurek Becker’in amacı edebiyatın koşullarından ve bu koşulların giderek yok oluşlarından; edebiyatın istenilen ve de gerçek olan sonuçlarından; sadece okur için olan sonuçlarından değil, yazar için de olanından; Batı ve Doğu Almanya gibi ülkelerin yaşamında edebiyatın öneminden; yazarların ister suçlu, isterse kurban olarak tüm bu yukarıda sıralananlarda oynadıkları rollerden bahsetmektir. Becker, bir Doğu Alman yazar olduğu için sansür belasının yazarlara zararlarını bilenlerdendir. Sansürün eline sopa tutturulmuş, resmi teşekkül haline gelen bir aptallık olduğunu dile getirmektedir. Sansürü sadece sansürcünün yapmadığını çıkış noktası kılarak, insanın bizzat kendisinin bile kendi yaşantısı üzerinde acımasız bir sansürcü olduğunu da ifade etmektedir. Becker, özyaşamöyküsünü yazma edimi ile ilişkilendirip biz okurlara kendi yazı dünyası hakkında özel bilgiler de sunmaktadır.Dikkat Yazar Var hem okuyucu hem de yazarlar için ciddi edebi uyarılar içermektedir. 

...leceği gibi Jurek Becker'in... Dikkat Yazar Var yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Dikkat Yazar Var kitabına benzeyen kitaplar ... Dikkat Yazar Var Frankfurt Dersleri ... . Alt başlık: Frankfurt Dersleri. Baskı tarihi Bu derslerde görüleceği gibi amacı, edebiyatın temellerinden ve giderek yok oluşlarından; edebiyatın istenilen ve de gerçek olan sonuçlarından; sadece okuyucu için olan sonuçlar değil, yazar için de... 36 TL. Jurek Becker 1989 yılında yaz tatilinde Frankfurt'ta Goethe Üniversitesi'nde konuk yazar olarak üç ders verdi. Elinizdeki bu Frankfurt derslerinde de görülece ... Dikkat Yazar Var - Jurek Becker | Dikkat Yazar Var (Frankfurt Dersleri) ... ... 36 TL. Jurek Becker 1989 yılında yaz tatilinde Frankfurt'ta Goethe Üniversitesi'nde konuk yazar olarak üç ders verdi. Elinizdeki bu Frankfurt derslerinde de görüleceği gibi Jurek Becker'in amacı... ...1989 yılının yaz tatilinde Frankfurt/Main´da, Johann Wolfgang von...