flyfishingwingshootingexpo.com

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi

YAYIN TARİHİ 2019-12-19
DOSYA BOYUTU 5,69
ISBN 6057522979
DİL TÜRK
YAZAR Turan Tektaş
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Konfüçyüs / Filozoflar Serisi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Turan Tektaş. Okumak Konfüçyüs / Filozoflar Serisi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Doğu uygarlığının en önemli temsilcilerinden biri kabul edilir. Çin geleneklerini derleyip toparlayarak yeni kuşaklara aktarmak isteyen Konfüçyüs, kendisine özgü yöntemleriyle öğretimi halka yaymış ve öğretmenliği bir uğraş haline getirmiş bir düşünürdür. Ancak adı filozoflar, devlet adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler arasında zikredilmektedir. Dinler Tarihi araştırmacıları da onun öğretisini bir din olarak kabul etmektedir. Konfüçyüs kendisini antik dönem krallarının öğretisini aktaran klasiklerin içerdiği değerleri ve ilkeleri topluma aktarmaktan sorumlu görmüştü. Temel amacı ve ideali tartışmalardan uzak ve tümüyle uyum içerisinde yaşayan bir toplum ve dünya kurmaktı. Bu ideale ulaşabilmek için ise, ideal insanı tanımlamak ve onun ortaya çıkmasına yardımcı olmak gerekiyordu. Öğretisinde öteki dünya, tanrı, ruhlar, doğaüstü varlıklar ve benzeri kavramlara ve olgulara yer vermemişti. Çünkü bu alan, onun ilgi alanına girmiyordu. Bu bakımdan Çin’in Sokrates’i olarak kabul edilir. Fikirleri, kendisi tarafından asla yazılı hale getirilmemiş, çoğunluğu birer düşünür ve bilim adamı olarak yetişen öğrencileri tarafından kâğıda dökülmüştür.

...ımlandı Konfüçyüs (MÖ 551 - MÖ 479) ... Konfüçyüs-Filozaflar Serisi - Turan Tektaş -Halkkitabevi ... . Çinli filozof, eğitimci ve yazar. Ancak adı filozoflar, devlet adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler arasında zikredilmektedir. Konfüçyüs'ün, Wu Daozi tarafından yapılan portresi. Konfüçyüs (Çince: Kǒng Fūzǐ, 孔夫子, Latince: Confucius, "Üstad Kong" Çince 孔子, Kǒng Zǐ, Wade-Giles: K'ung-tzǔ), Çinli filozof, eğitimci ve yazar. En iyi ya da büyük filozofu belirlemek ... Konfüçyüs / Filozoflar Serisi En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . En iyi ya da büyük filozofu belirlemek mümkün değildir. 10.SİGMUND FREUD(1856-1939) Tarihte En Etkili 10 Filozof Ünlü İyi Büyük FilozoflarYahudi asıllı Alman psikiyatr. Francis Bacon (Filozoflar Serisi) Bacon'ın, yaratılıştan doğaya yönelik, deneye eğilimli, sürekli araştırmayı seven, kesin bilgiye ulaşana kadar sorunları irdel. %20. Konfüçyüs. Turan Tektaş....