flyfishingwingshootingexpo.com

Aliya - Bilge Yönetici İzzetbegoviç'in Entelektüel Dünyası

YAYIN TARİHİ 2019-05-06
DOSYA BOYUTU 6,19
ISBN 6057901439
DİL TÜRK
YAZAR Yusuf Yavuzyılmaz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Aliya - Bilge Yönetici İzzetbegoviç'in Entelektüel Dünyası PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yusuf Yavuzyılmaz. Okumak Aliya - Bilge Yönetici İzzetbegoviç'in Entelektüel Dünyası çevrimiçi şimdi çok kolay!

Aliya İzzetbegoviç hem zihinsel donanımı hem entelektüel duruşu hem de siyasi önderliği ile hiç kuşkusuz yirminci yüzyılın en önemli düşünce ve eylem adamlarından biridir. Bir taraftan din ve siyaset alanında önemli bir entelektüel birikime sahip olmak, diğer yandan bu birikimi pratik siyaset alanına dökmek gibi bir yapıya sahip olmak çok az entelektüele nasip olmuştur. Aliya, siyasal alanda hem Bosna'yı savaştan çıkararak uluslararası tanınan bir devlet haline getirecek bilge bir siyasetçi, hem de "Doğu ve Batı Arasında İslam" gibi devasa bir eseri yazacak kadar bir entelektüel sahibiydi. Entelektüel birikimi olanların pratik sahada görev yapmaları hiç kuşkusuz düşüncelerini olgunlaştıran çok önemli bir faktördür. Öte yandan pratik saha ile ilgilenmeyen entelektüel, ütopik ve gerçeklerden kopuk uygulanamaz fikirler üretme tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Aliya, düşünür-siyasetçi tipine örnektir; bu anlamda o, tarihte örneği çok görülmeyen lider-entelektüel geleneğin temsilcilerinden biridir.

...egoviç hem zihinsel donanımı hem entelektüel duruşu hem de siyasi önderliği ile hiç kuşkusuz yirminci yüzyılın en önemli düşünce ve eylem adamlarından biridir ... Aliya - Bilge Yönetici İzzetbegoviç'in Entelektüel Dünyası Yusuf... ... . kitaphanen.com´da uygun fiyata Çıra Yayınları markalı Aliya - Bilge Yönetici İzzetbegoviç`in Entelektüel Dünyası 9786057901439 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Ürün Açıklaması. Aliya İzzetbegoviç hem zihinsel donanımı hem entelektüel duruşu hem de siyasi önderliği ile hiç kuşkusuz yirminci yüzyılın en önemli düşünce ve eylem adamla ... Aliya - Bilge Yönetici İzzetbegoviç'in Entelektüel Dünyası ... . Aliya İzzetbegoviç hem zihinsel donanımı hem entelektüel duruşu hem de siyasi önderliği ile hiç kuşkusuz yirminci yüzyılın en önemli düşünce ve eylem adamlarından biridir. Aliya İzzetbegoviç hem zihinsel donanımı hem entelektüel duruşu hem de siyasi önderliği ile hiç kuşkusuz yirminci yüzyılın en önemli düşünce ve eylem adamlarından biridir....