flyfishingwingshootingexpo.com

Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed (Ciltli)

YAYIN TARİHİ 2019-08-27
DOSYA BOYUTU 8,51
ISBN 6057800039
DİL TÜRK
YAZAR Erhan Afyoncu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed (Ciltli) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Erhan Afyoncu. Okumak Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed (Ciltli) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hem Doğu hem de Batı kültürüne aşina olan Fatih Sultan Mehmed, Yunanlı Diyojen’i, Herodot’u, Romalı tarihçiler Livius ve Rufus’u, Büyük İskender’in, papaların, imparatorların, Fransa krallarının ve Lombardlar’ın vekayinamelerini okumuştu. Sezar’ı, İskender’i, Anibal’i, Afrikalı Scipio’yu, Pyrhus’u ve Keykavus’u aşmak niyetinde olduğunu söylerdi.İmparatorluğu'nun gerçek kurucusu olan Fatih Sultan Mehmed döneminde Osmanlı Devleti bir dünya gücü hâline geldi. Fatih’in hükümdarlık dönemi tarihçilikten edebiyata, mimariden medrese eğitimine, bürokrasiden saray idaresine kadar birçok alanda klasikleşmenin başlangıcıdır. Kendisinden sonraki dönemin siyasî, idarî ve hukukî yapısını şekillendiren bir hükümdardır. Bu eserde bir cihan hükümdarının renkli şahsiyetini ve fetihlerini bulacaksınız.

...tan Mehmed döneminde Osmanlı Devleti bir dünya gücü hâline geldi ... Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed - sizekitap.com ... . Fatih'in hükümdarlık dönemi tarihçilikten edebiyata... Erhan Afyoncu. Hem Doğu hem de Batı kültürüne aşina olan Fatih Sultan Mehmed, Yunanlı Diyojen'i, Herodot'u, Romalı tarihçiler Livius ve Rufus'u, Büyük İskender'in, papaların, imparatorların... Kargo dahil en ucuz18,58 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Fatih Sultan Mehmed (Ciltli): Bir Cihan Hükümdarı. 50 TL ve üzer ... Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed (Ciltli) ... . Fatih Sultan Mehmed (Ciltli): Bir Cihan Hükümdarı. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed (Ciltli). Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed (ciltli...