flyfishingwingshootingexpo.com

Falaka

YAYIN TARİHİ 2020-03-12
DOSYA BOYUTU 4,33
ISBN 6050609356
DİL TÜRK
YAZAR Ahmed Haşim
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Falaka PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ahmed Haşim. Okumak Falaka çevrimiçi şimdi çok kolay!

Falaka , Ahmet Rasim’in çocukluk günlerini anlattığı, 1927’de yayımlanmış anı kitabıdır.Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim için hazırlanmış olan 100 Temel Eser Listesi’nde yer alır.Yazar, okul günlerini ve çocukluğunda tanıklık ettiği geleneksel mahalle yaşamını aktardığı eserde kendisinde okul korkusuna yol açmış olan falakadan da bahsetmiş ve eğitim ve öğretimde uygulanan dayak yöntemini eleştirmiştir.

...i - "falaka" konu etiketli Instagram fotoğraflarını ve videolarını gör ... 3 Responses to Falaka ... . Beş on dakika sonra falaka geldi. Korkunç bir sahne başlamıştı. Sopayı biri bırakıp biri alıyordu. -'Falaka, falaka...' diye bağrışıyorlardı. Ben onlardan cesaret alarak dedim ki Ömer Seyfettin Falaka Özeti: Kahramanımız kırk arkadaşı ile birlikte bir kuran kursuna gitmektedir. Bu hoca çocuklara iyi bir eğitim veremediği gibi onları da falakaya çekiyordur. Arapça sözlükler falaka kelimesini falk (yarmak, bölmek, boydan boya i ... FALAKA - ÖMER SEYFETTİN - Edebiyat Meraklılarının Sitesi ... . Arapça sözlükler falaka kelimesini falk (yarmak, bölmek, boydan boya ikiye ayırmak) kökünden getirmekte ve "haşebe" (köşeli tahta) kelimesiyle karşılamaktadırlar (meselâ bk. Falaka hikayesinin özeti. Osmanlı'nın son dönemlerinde öğrenci olan anlatıcımızın mektebine bir g...