flyfishingwingshootingexpo.com

BörkBir Başlığın Tarihi Serüveni ve Edirne’deki Börklü Mezar Taşları

YAYIN TARİHİ 2019-10-07
DOSYA BOYUTU 4,45
ISBN 9759959807
DİL TÜRK
YAZAR Mehmet Kökrek
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin BörkBir Başlığın Tarihi Serüveni ve Edirne’deki Börklü Mezar Taşları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mehmet Kökrek. Okumak BörkBir Başlığın Tarihi Serüveni ve Edirne’deki Börklü Mezar Taşları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bir Türk başlığı olan “börk”ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk yazılı metinlerinden günümüze kelimenin köken ve anlamı üzerinde duruluyor. Börk kelimesinin topluluk, kişi, bitki, yemek, yer adlarında kullanımıyla atasözü, deyim, destan ve şiirlere nasıl yansıdığı adbilimsel açıdan inceleniyor. Bizzat börkün incelendiği ikinci bölümde, çeşitli kurgan buluntuları, duvar resimleri, minyatür gibi günümüze ulaşan kaynaklar ile yazılı kaynaklar mukayese edilerek zaman içerisinde kullanılan börk türleri, bunların kullanım yer ve şekilleri hakkında tespitler yapılıyor. Osmanlı devrinde kullanılan resmî börklerin incelendiği bölümde ise kızıl ve ak börkler, bunların tipolojisi ve hukukî prosedürü arasındaki farklar ve neyi temsil ettikleri, yeniçeri börkleri, ak börkün Bektaşîliğe nispet edilmesi gibi kültür tarihi açısından önemli meseleler, birincil kaynaklar ışığında ele alınıyor. Yeniçerilerin kullandığı börkler üzerinden, ocağın kuruluşu ve Hacı Bektaş-ı Veli’ye nispeti tartışmalarına da temas edilen eserde, özellikle Âşıkpaşazade’nin Tevarih’i üzerine yapılan tespitler, tarih araştırmalarında “kaynak tenkidi” konusunun seçkin bir örneğini sunuyor. Börklerle ilgili bugün en tatmin edici bilgileri alabildiğimiz mezar taşlarına yer verilen katalog kısmındaysa, Edirne’de tespit edilen 100 adet börklü mezar taşının görselleri ve haklarında bilgiler bulunuyor.

...bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk yazılı metinlerinden günümüze kelimenin köken ve anlamı üzerinde duruluyor ... Börk: Bir Başlığın Tarihi Serüveni ve Edirne'deki Börklü Mezar... ... . 16x24 cm Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk yazılı metinlerinden günümüze kelimenin köken ve anlamı üzerinde duruluyor. 27.20 TL. Börk: Bir Başlığın Tarihi Serüveni ve Edirne'deki Börklü Mezar Taşları-Dergah Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat... Mehmet Kökrek. Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelik ... Börk Bir Başlığın Tarihi Serüveni ve Edirne'deki Börklü Mezar... ... ... Mehmet Kökrek. Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk yazılı metinlerinden günümüze kelimenin köken ve anlamı üzerinde duruluyor. 27.20 TL. Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk yazılı metinlerinden günümüze kelimenin köken ve anlamı üzerinde duruluyor. ...Taşları Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle. mezar taşlarına yer verilen katalog kısmındaysa, Edirne'de tespit edilen 100 adet börklü mezar... 23.80 TL. Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk yazılı metinlerinden günümüze kelimenin köken ve anlamı üzerinde duruluyor. Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk https://www.kitapsitesi.com/urun/bork-bir-basligin-tarihi-seruveni-ve-edirnedeki-borklu-mezar-taslari. Mezar taşlarını inceliyor! Tarih: 30-09-2019 13:30:06 Güncelleme: 30-09-2019 13:30:06. Tweet. Tarih: 30-09-2019 13:30. Börk. Bir Başlığın Tarihî Serüveni ve Edirne'deki Börklü Mezar Taşları. Stoktan Teslim! Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî serencamının araştırıldığı bu çalışmada, öncelikle Türkçenin ilk yazılı metinlerinden günümüze kelimenin köken ve anlamı üzerinde duruluyor. Börklerle ilgili bugün en tatmin edici bilgileri alabildiğimiz mezar taşlarına yer verilen katalog kısmındaysa, Edirne'de tespit edilen 100 adet börklü mezar taşının görselleri ve haklarında bilgiler... : Mehmet Kökrek. Börk Bir Başlığın Tarihi Serüveni ve Edirnedeki Börklü Mezar Taşları Mehmet Kökrek Dergah Yayınları | 9789759959807. ...Edirne'deki Börklü Mezar Taşları Pdf Oku isimli 240 sayfadan oluşan kitap; DERGAH YAYINLARI yayınevinin 7/10/2019 Pazartesi tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile kitapcılardaki raflarda yerini almıştır. ...Serüveni ve Edirne'deki Börklü Mezar TaşlarıBir Türk başlığı olan "börk" Börklü Mezar Taşları Bir Türk başlığı olan "börk"ün tarihî Börklerle ilgili bugün en tatmin edici bilgileri alabildiğimiz mezar... ...Serüveni ve Edirne'deki Börklü Mezar Taşları (9789759959807). mezar taşlarına yer ve...