flyfishingwingshootingexpo.com

Cioran / Tebessüm, Sırıtma ve Ötesi

YAYIN TARİHİ 2019-06-03
DOSYA BOYUTU 4,24
ISBN 6056934070
DİL TÜRK
YAZAR
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Cioran / Tebessüm, Sırıtma ve Ötesi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır . Okumak Cioran / Tebessüm, Sırıtma ve Ötesi çevrimiçi şimdi çok kolay!

‘Her şey’i ‘hiç bir şey’ olarak algılayan çağımızın bu ‘uykusuz’ adamı, ‘ölümün, içinde geviş getirip hayatı sindirdiğini’ hissederek yaşadı. Hayatı da umursadı, ölümü de...En iyisinin, hiç kimsenin elinde olmayan ‘hiç doğmamak’ olduğunu düşünüyor ve aptal bir gülümsemeye takılıp kalacağını da bile bile varoluşuna bir anlam arıyordu.Uzun gezilerinin birinde, Normandiya kırlarında rastladığı bir cenaze töreninde ayaküstü sohbet ettiği bir köylü, ona hayatın da her şeyin de anlamını iki sözcükle anlatıvermişti:“Evet bayım, bu kadar... Hepsi bu...”

... Yalnızlıktan kaçmak için dünyadan kaçıyorum, zira sadece sevgi kurtarır yalnızlıktan ... Cioran; Tebessüm Sırıtma ve Ötesi - Kenan... | kitapistiyorum.com ... . — Emil Michel Cioran - Tebessüm, Sırıtma ve Ötesi. kedidirokedi. Yazar. : Kenan Sarıalioğlu. Cioran; Tebessüm Sırıtma ve Ötesi. Cioran-Tebessüm Sırıtma ve Ötesi. Düşünce. Cioran. Cioran. Tebessüm, Sırıtma ve Ötesi. Fol Kitap. Kenan Sarıalioğlu. 14.91 TL. 'Her şey'i 'hiç bir şey' olarak algılayan çağımızın bu 'uykusuz' adamı, 'ölümün, içinde geviş getirip hayatı sindirdiğini' hissederek yaşadı. Hayatı da umursadı, ölümü de... Cioran-Tebessüm Sırıtma ve Ötesi. 'Her şey'i 'hiç ... Cioran-Tebessüm Sırıtma ve Ötesi Sözleri ve Alıntıları ... . Hayatı da umursadı, ölümü de... Cioran-Tebessüm Sırıtma ve Ötesi. 'Her şey'i 'hiç bir şey' olarak algılayan çağımızın bu 'uykusuz' adamı, 'ölümün, içinde geviş getirip hayatı sindirdiğini' hissederek yaşadı. Felsefe tarihinde Schopenhauer'le birlikte doruğuna ulaşan "kötümsercilik"i en uç noktasına taşıyan, "doğmuş olmanın sakıncasını" en iyi dillendiren düşünür Cioran üstüne bir derleme bu kitap. Cioran-Tebessüm Sırıtma ve Ötesi....