flyfishingwingshootingexpo.com

Genç Werther’in Acıları

YAYIN TARİHİ 2019-11-15
DOSYA BOYUTU 8,90
ISBN 6057906588
DİL TÜRK
YAZAR Johann Wolfgang Goethe
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Genç Werther’in Acıları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Johann Wolfgang Goethe. Okumak Genç Werther’in Acıları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Genç Werther’in Acıları; aşkı, mutluluğu, acıyı, kısacası tüm hisleri doruklarda yaşayan ve yaşadıklarını mektuplarına yansıtan Werther’in hikâyesidir. Napolyon’un dahi seferlere giderken yanından ayırmadığı roman, dönemin klasik edebiyatına karşı başkaldırı niteliğindedir. Romanın başkarakteri Werther, dünyayı duyuları yoluyla algılayan coşkun romantik dönem kahramanlarının önderi olmuştur.Goethe, Werther’in içine düştüğü platonik ve bir o kadar da imkânsız aşkın hikâyesini kaleme alırken birebir yaşamından esinlenmiştir. Arkadaşının nişanlısı Charlotte Buff’a karşı duyduğu büyük aşkın ilhamıyla Goethe, Genç Werther’in Acıları’nı yazmıştır. Romanda coşkun bir üslupla anlatılan büyük aşkın yanında başarıyla işlenen bir diğer tema; bireyin şehirden çıkarak tabiatta kendini bulmasıdır. İnsan ruhunu tabiat ve aşk yoluyla renklendiren roman, çağdaş edebiyatın öncülerinden olmuştur.

...ıştı. Son derece duyarlı ve tutkulu bir genç ressam olan Werther'in, düşsel dostu Wilhelm'e yazdığı mektuplardan oluşan Genç Werther'in Acıları, edebiyatta akılcılığın yerini alan duygusallığın bir ... Genç Werther'in Acıları - Goethe - Söylenti Dergi ... ... Genç Werther'in Acıları (Die Leiden des jungen Werthers), Johann Wolfgang von Goethe (d. 1749, ö. 1832) tarafından 1774 yılında yazılmış mektup türünde yazılmış bir romanıdır. genç werther'in acıları. şükela: tümü | bugün. (bkz: die leiden des jungen werthers). (bkz: genç werther'ın ıztırapları). Genç Werther'in Acıları adlı roman ise Goethe'nin, 25 yaşındayken yazdığı ... Genç Werther'in Acıları - Vikipedi ... . genç werther'in acıları. şükela: tümü | bugün. (bkz: die leiden des jungen werthers). (bkz: genç werther'ın ıztırapları). Genç Werther'in Acıları adlı roman ise Goethe'nin, 25 yaşındayken yazdığı ilk romanı… Fakat bana öyle geliyor ki bu elle tutulabilecek kadar açık bir gerçektir." (Genç Werther'in Acıları, Goethe). Ulrich Plenzdorf, Die neuen Leiden des jungen Werthers (Genç Werther'in Yeni Acıları) romanında, 1970'li yıllarda Almanya'daki Werther denklemini yeniden kurgulamıştır. Johann Wolfgang Von Goethe tarafından 1774 yılında yazılan "Genç Werther'in Acıları", Werther'in hayali arkadaşı Wilhelm tarafına yazdığı mektuplardan oluşan bir mektup romandır. Genç Werther'in Acıları, Alman ya...