flyfishingwingshootingexpo.com

Genç Werther’in Acıları

YAYIN TARİHİ 2019-11-15
DOSYA BOYUTU 6,97
ISBN 6057906588
DİL TÜRK
YAZAR Johann Wolfgang Goethe
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Genç Werther’in Acıları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Johann Wolfgang Goethe. Okumak Genç Werther’in Acıları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Genç Werther’in Acıları; aşkı, mutluluğu, acıyı, kısacası tüm hisleri doruklarda yaşayan ve yaşadıklarını mektuplarına yansıtan Werther’in hikâyesidir. Napolyon’un dahi seferlere giderken yanından ayırmadığı roman, dönemin klasik edebiyatına karşı başkaldırı niteliğindedir. Romanın başkarakteri Werther, dünyayı duyuları yoluyla algılayan coşkun romantik dönem kahramanlarının önderi olmuştur.Goethe, Werther’in içine düştüğü platonik ve bir o kadar da imkânsız aşkın hikâyesini kaleme alırken birebir yaşamından esinlenmiştir. Arkadaşının nişanlısı Charlotte Buff’a karşı duyduğu büyük aşkın ilhamıyla Goethe, Genç Werther’in Acıları’nı yazmıştır. Romanda coşkun bir üslupla anlatılan büyük aşkın yanında başarıyla işlenen bir diğer tema; bireyin şehirden çıkarak tabiatta kendini bulmasıdır. İnsan ruhunu tabiat ve aşk yoluyla renklendiren roman, çağdaş edebiyatın öncülerinden olmuştur.

...aya. GENÇ WERTHER'lN ACILARI Cumhuriyet Dünya Klasikleri Dizisi'nde Sn ... Genç Werther'in Acıları - Goethe - Söylenti Dergi ... .Yüksel Pazarkaya'nın izniyle basılmıştır. Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang von Goethe tarafından 1774 yılında mektup yazma tekniği ile yazılmış bir romandır. Romanda Werther adındaki genç bir hukuk stajyeridir. Kitabın başında Goethe'nin notu: Zavallı Werther'in hikâyesi ile ilgili bulabildiğim her şeyi büyük bir titizlikle topladım ve burada size sunuyorum, bu nedenle bana müteşekkir kalacağınızı biliyorum. Genç Werther'in Acıları (3). Sivrisinek (1). After: Başlangıç (5 ... Genç Werther'in Acıları - Vikipedi ... . Genç Werther'in Acıları (3). Sivrisinek (1). After: Başlangıç (5. Kitap) (1). Vazgeç. genç werther in acıları. aramanızda 143 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. GENÇ WERTHER'İN ACILARI- GOETHE. Kitabın özeti aslında kapağında çok güzel verilmiş. Ama başlamadan önce Goethe'nin sözlerini şuraya not düşeyim. Genç Werther'in yıllardır bu kadar okunmasını sağlayan şey nedir? Genç Werther'in Acıları Johann Wolfgang Goethe İş Bankası Kültür Yayınları Türkçesi: Mahmure Kahraman 126 sayfa, 2017. Genç Werther'in Acıları eseriyle evrenselliği yakalayan yazar, çoşkunluk akımı denilen yeni bir çağı da başlatan isim oldu. Genç Werther'in Acıları, büyük edebiyatçının kaleme aldığı ilk romanıdır....