flyfishingwingshootingexpo.com

Asya Türk Hun İmparatorluğu

YAYIN TARİHİ 2019-11-04
DOSYA BOYUTU 9,43
ISBN 6057702241
DİL TÜRK
YAZAR Erkan Hacıfazlıoğlu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Asya Türk Hun İmparatorluğu PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Erkan Hacıfazlıoğlu. Okumak Asya Türk Hun İmparatorluğu çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türk adının Hz. Nuh ile olan bağlantısı;Türkçülük ve Turan ideolojisi;Avrupa medeniyetinin kurucusu olan Etrükslerin Türklük’le olan bağlantısı;Türk soyundan bir kol olan Asya Hunları ile Ak Hunlar’ın kronolojik tarihi;Mete’nin icat ettiği ıslık çıkaran ok ile babası Teoman’a karşı yaptığı darbe;Mete’nin kurduğu askeri teşkilat;Çin’in Türklere on yıllarca verdiği vergi;Çin Seddi’nin yapılması;Türklerin birliği bozulduğunda aksaçlıların yönetime el koyması;Fergana’nın kan terleyen atlarının sırrı;Ak Hun sikkelerinde bulunan ay-yıldızın anlamı;Türklerin inanç dünyaları, asker kişilikleri, aile bağları, beslenme alışkanlıkları, dilleri, yazıları, meclisleri, takvimleri, adalet anlayışları, savaş aletleri, müzikleri, sporları, giyimleri, cenaze törenleri, kurt efsanesi...Velhasıl,Türklerin hükmettikleri imparatorlukların tüm etki alanı, yakın geçmişle de bağlantılar kurularak, sade ve bilimsel bir metotla okuyucuya sunulmuştur.

...i Büyük Hun İmparatorluğu olmuştur. Bu da, Asya Hun Devleti'nin kuruluş tarihi adına önemli bir gelişmedir ... Büyük Hun İmparatorluğu ... . Teoman Han Dönemi. Çinlilerin Hiung-Nu (fiiyung-Nu) dedikleri Hunlar tarafından Orta Asya'da ilk Türk hâkimiyeti gerçekleştirilmiştir. Tarihte bilinen ilk büyük Türk devleti Büyük Hun İmparatorluğu'dur. Türk göçlerinin doğu yönünde devam ettiği asırlarda, Çin'de kurulan Chou devletinin (M.Ö. 1050-256) Türklerle ilgisi üzerine dikkat çekilmiş, hükümdar sülalesinde Gök dini... Asya Hun Devleti, ... Büyük Hun İmparatorluğu | Tarihi Olaylar ... .Ö. 1050-256) Türklerle ilgisi üzerine dikkat çekilmiş, hükümdar sülalesinde Gök dini... Asya Hun Devleti, Orta Asya'da bilinen ilk teşkilatlı Türk devleti Hunlar tarafından kurulmuştur. Teoman (Tuman) Dönemi: Asya Hun Devleti'nin bilinen ilk hükümdarı Teoman'dır. KAYNAKÇA: Prof.Dr. Bahaddin Ögel - Büyük Hun İmparatorluğu Tarihi Prof.Dr. Bahaddin Ögel - Türk Mitolojisi J. J. M. de Groot - Chinesische Urkunden zur Geschichte Asiens. Çinlilerin Hiung-Nu (fiiyung-Nu) dedikleri Hunlar tarafından Orta Asya'da ilk Türk hâkimiyeti gerçekleştirilmiştir. Tarihte bilinen ilk büyük Türk devleti Büyük Hun İmparatorluğu'dur. Asya Hun İmparatorluğu bilindiği şekliyle Orta Asya'da Türkler tarafından kurulan ilk devlettir. Bu yazıda, Kadim Türk tarihinde Türklerin bilinen ilk Başbuğu Tou-Man'dan ve Çini dize getirip onluk... Asya Hun İmparatorluğu. 70.271 beğenme · 5.370 kişi bunun hakkında konuşuyor. M.Ö. 220'de yaşamış eski Türkçe'de kun, Çince hiung-nu, batı dillerinde Hu...