flyfishingwingshootingexpo.com

Mutlu Prens

YAYIN TARİHİ 2019-10-31
DOSYA BOYUTU 4,81
ISBN 6058022812
DİL TÜRK
YAZAR Oscar Wilde
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Mutlu Prens PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Oscar Wilde. Okumak Mutlu Prens çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Bir akşam minik bir kırlangıç yalnız başına uçuyordu. Bütün arkadaşları altı hafta önce Mısır’a göç etmişti. Ama o, dünyanın en güzel sazıyla biraz daha zaman geçirmek için geride kalmıştı. Derken uzun sütunun üstündeki heykeli gördü.” Usta yazar Oscar Wilde’ın; minik bir kırlangıçla Mutlu Prens’in iyilik, sevgi, paylaşmak, acı, merhamet, arkadaşlık temalarıyla örülmüş ve klasikleşmiş hikâyesi, minik okurlar için Günberk Gülderen tarafından dilimize uyarlandı ve resimlendi!

... bir anne, aydedeyi eline geçiremediği için ağlayan küçük oğluna, "Neden Mutlu Prens gibi olamıyorsun?" diye sordu ... PDF Mutlu Prens ... . "Mutlu Prens her-hangi bir şey için ağlamayı aklından bile geçirmez." Milli Eğitim Bakanlığının ortaokul öğrencileri için hazırlamış olduğu 100 temel eserin de içinde yer alan Mutlu Prens kitabının özetidir. Mutlu Prens kısa özeti, Mutlu Prens geniş özeti. MUTLU PRENS ( OSCAR WİLDE) KİTAP ÖZETİ KISA. Kentin yukarılarında, bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli va ... Mutlu Prens - Oscar Wilde ... . MUTLU PRENS ( OSCAR WİLDE) KİTAP ÖZETİ KISA. Kentin yukarılarında, bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Gelip geçen herkes onunla alakalı mutlaka bir yorum yapardı. 7 TL. İlk basımı 1888 yılında yapılan ve yüz yılı aşkın zamandır tüm dünyada okunan Oscar Wilde'ın klasik eseri Mutlu Prens'i, temiz bir Türkçeyle ve Charles Robinson imzalı orijinal çizimleriyle... Kimi zaman da gözlerini kör eden kibirden bir türlü kurtulamazlar. Mutlu Prens her ne kadar çıraklık döneminin ürünü olsa da, Wilde'ın masal ve alegori alanındaki ustalığını ortaya koyar. Mutlu Prens Özeti Yazar: Oscar Wilde. Şehrin hâkim bir yerinde uzun bir sütun üstünde Mutlu Prens'in heykeli vardı. Herkes bana 'Mutlu Prens' derdi. Böyle yaşadım ve öldüm. Artık bir ölünün heykeliyim. Çocuk edebiyatının şaheserlerinden Mutlu Prens, Oscar Wilde'ın sihirli kaleminden dökülen beş masaldan oluşuyor. Bir prens düşünün, yaşarken mutsuzluk nedir bilmeyen... MUTLU PRENS. KONUSU: Toplumsal çarpıklıklar ve adaletsizlikler çok güzel bir şekilde anlatılmıştır. Şehrin yukarılarında, uzun bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Kitap Adı: Mutlu Prens. Yazarı: Oscar Wilde. Bir zamanlar mutlu bir prens varmış… Oscar Wilde'ın klasikleşmiş Mutlu Prens kitabını, aslına sadık olması amacıyla ikiye böldük. "Neden Mutlu Prens gibi olamıyorsun?" diye sordu hiç olmayacak şeyler isteyen bir çocuğun aklı başında annesi. "Mutlu Prens herhangi bir şey için ağlamayı aklına bile getirmez." Kentin yukarılarında, bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Etrafımdaki her şey öyle güzeldi ki hepsi bana 'Mutlu Prens' derlerdi. Böylece yaşadım ve öldüm. Bir zamanlar mutlu bir prens varmış... Mutlu Prens ve kırlangıç, genç öğrenci ve âşık bülbül, bencil dev ve kıymetli bahçesi, su...