flyfishingwingshootingexpo.com

Türbülans Çağı

YAYIN TARİHİ 2008-05-03
DOSYA BOYUTU 3,50
ISBN 9757004561
DİL TÜRK
YAZAR Alan Greenspan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türbülans Çağı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Alan Greenspan. Okumak Türbülans Çağı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Amerikan Merkez Bankası'nın efsanevi eski başkanı Alan Greenspan'in tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve uzun süredir best-seller listelerinden düşmeyen "Türbülans Çağı: Yeni Bir Dünya Serüveni" isimli kitabı Boyner Yayınları'nın çevirisi ile Türkiye'de... Dünyada neredeyse tüm dillere çevrilen Türbülans Çağı'nda, Greenspan kimliğini şekillendiren özgeçmişini ve küresel ekonominin bizzat kumanda odasında bulunarak edindiği tecrübelerini okuyucularıyla paylaşıyor.Kitabına 11 Eylül sabahı ile başlayan Greenspan, daha sonra çocukluk yıllarına geri dönerek başından geçen ve tarihi biçimlendiren olayları anlatıyor. Ardından tüm dünyada önemli değişimlerin yaşandığı 1987 - 2006 yılları arasındaki Federal Reserve Kurulu Başkanlığı görevini içeren dönemi okurlarına aktarıyor. Yaşanan olayların altında yatan dinamikleri anlatan Greenspan, kitabın ikinci bölümünde bizi günümüze getirerek ekonomik büyümenin evrensel koşullarını gösteriyor, belli başlı ülkelere ve bölgelere özgü gerçekleri araştırıyor, son olarak ise küreselleşmenin istikametini açıklıyor.Kitabında George Bush'u bütçe harcamalarında sorumsuz davranmakla suçlayan ve Irak işgalinin asıl gerekçesinin petrol olduğunu cesaretle söyleyen Greenspan, ayrıca caz klübünde müzisyen olarak çalıştığı renkli günlerden, birlikte çalıştığı başkanlar Nixon, Ford, Reagan, Bush ve Clinton'ın dönemlerine ait anılarına da kitabında yer veriyor.Türbülans Çağı'nı bir dedektiflik hikayesi olarak tanımlayan Greenspan, 11 Eylül'den sonra artık yeni bir dünyada yaşadığımızı ve bu dünyanın çeyrek yüzyıl öncesine oranla çok daha değişken, esnek, açık, hatalarını kendi kendine düzeltebilen ve hızla değişen kapitalist bir ekonomi dünyası olduğunu net bir şekilde anladım. Bu dünya, bizlere yeni fırsatlar sunan, bunun yanısıra muazzam yeni mücadeleler de gerektiren bir dünya.Türbülans Çağı, bu yeni dünyanın doğasını anlamaya yönelik gösterdiğim gayreti, diğer bir deyişle, bugünlere nasıl geldik, şu anda neler yaşıyoruz ve ufukta iyisiyle kötüsüyle bizleri neler bekliyor, gibi sorulara cevap arama serüvenimi yansıtıyor." diyor. Ayrıca kitabında gelecekle ilgili geniş kapsamlı iddialarda bulunmaktan da çekinmiyor.Boyner Yayınları Türbülans Çağı ile 11 Eylül sonrası yeni dünya düzeni konusundaki gerçekleri okurlarıyla paylaşmayı hedefliyor.

... anlamaya yönelik gösterdiğim gayreti, diğer bir deyişle, bugünlere nasıl geldik, şu anda neler yaşıyoruz ve ufukta iyisiyle kötüsüyle bizleri neler bekliyor ... Türbülans Çağı Kitabı ... ... 7'ıirbıilans Çağı bu yeni dünyanın doğasını anlamaya yönelik gösterdiğim gayreti diğer bir deyişle bugünlere nasıl geldik şu anda neler yaşıyoruz ve ufukta iyisiyle kötüsüyle bizi neler lx*kliyor gibi... Alan Greenspan. Amerikan Merkez Bankası'nın efsanevi eski başkanı Alan Greenspan'in tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve uzun süredir best-seller listelerinden düşmeyen "T ... PDF Turbulans Cagi 0. Giris ... . Amerikan Merkez Bankası'nın efsanevi eski başkanı Alan Greenspan'in tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve uzun süredir best-seller listelerinden düşmeyen "Türbülans Çağı: Yeni Bir... Alan Greenspan. Bu kitap kısmen bir dedektiflik hikayesidir. 11 Eylül'den sonra, artık yeni bir dünyada yaşadığımızı ve bu dünyanın çeyrek yüzyıl öncesine oranla çok daha değişken, esnek, açık... "Türbülans çağı". Kitabın gölge yazarı Peter Petre.Yazarın biyografik kitaplarına yardım ettiği tanınmış isimlere gelince : Çöl fırtınası Generali. H. Norman Schwartzkopf ve IBM başkanı Thomas J. Watson Jr.. Türbülans Çağı - Alan Greenspan hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Türbülans Çağı. Yeni Bir Dünya Serüveni. "türbülans çağı". için 11 sonuç bulundu: Sır...