flyfishingwingshootingexpo.com

Türkan Hanım’ın Ölümü

YAYIN TARİHİ 2020-02-14
DOSYA BOYUTU 6,62
ISBN 9750846762
DİL TÜRK
YAZAR Selçuk Baran
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türkan Hanım’ın Ölümü PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Selçuk Baran. Okumak Türkan Hanım’ın Ölümü çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Antikalarımın tozlanmalarına nasıl izin vermezsem, ölümlerimi de unutuşun küllerine terk edemem. Bütün ölümleri belleğimde, oldukları gibi taptaze saklarım.” Bahanur Garan Gökşen tarafından hazırlanan kitap, Selçuk Baran’ın Kış Yolculuğu kitabının ilk öyküsü olan “Türkân Hanım’ın Ölümü”nden yola çıkarak yazdığı üç perdelik oyun. “Türkân Hanım” adıyla Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’nde 1990-91 sezonunda sahneye konulan bu oyun ilk kez okurun gözü önüne çıkıyor. Dramaturgi Arşivi’nde bulunan yazarın metniyle kitabındaki öykü karşılaştırıldığında birinin öbürünü tamamladığı görülüyor. Öyküde kendine kıyarak hayatına son vermiş Türkân Hanım’ın ardından yaşananlar ve hakkında söylenenler aktarılıyor. Oyunda ise Türkân Hanım’ın günlük hayatı, çevresindeki kişiler, onu intihara sürükleyen duygular, evliliği ve hayal kırıklığıyla biten aşkı anlatılıyor. Oyunla öykü bir arada okunduğunda Türkân Hanım karakterini yaratan Selçuk Baran’ın inceliklerle dolu dünyasının perdeleri sonuna dek açılıyor.

... ÖLÜMÜ / YKY ürün ve modelleri markası ve YAPI KREDİ YAYINLARI SELÇUK BARAN 98 SAYFA 2020 özellikleri 9789750846762 en ucuz fiyatlar ile 10,50 TL ... Türkan Hanım'ın Ölümü Selçuk Baran ... . Bahanur Garan Gökşen tarafından hazırlanan kitap, Selçuk Baran'ın Kış Yolculuğu kitabının ilk öyküsü olan "Türkân Hanım'ın Ölümü"nden yola çıkarak yazdığı üç perdelik oyun. Selçuk Baran. "Antikalarımın tozlanmalarına nasıl izin vermezsem, ölümlerimi de unutuşun küllerine terk edemem. Bütün ölümleri belleğimde, oldukları gibi taptaze saklarım.". Öyküde kendine kıyarak hayatına son vermiş Türkân Hanım'ın ardından yaşa ... Türkân Hanım'ın Ölümü ... . Bütün ölümleri belleğimde, oldukları gibi taptaze saklarım.". Öyküde kendine kıyarak hayatına son vermiş Türkân Hanım'ın ardından yaşananlar ve hakkında söylenenler aktarılıyor. Türkân Hanımın Ölümü. Save for later. Add to list....