flyfishingwingshootingexpo.com

Bir Delinin Hatıra Defteri

YAYIN TARİHİ 2019-10-31
DOSYA BOYUTU 6,16
ISBN 6057755070
DİL TÜRK
YAZAR Nikolay Vasilievich Gogol
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bir Delinin Hatıra Defteri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nikolay Vasilievich Gogol. Okumak Bir Delinin Hatıra Defteri çevrimiçi şimdi çok kolay!

“…Ah! İşte cennet karşımda yükseliyor, bir yıldız uzakta parıldıyor, koyu ağaçlarıyla ay ışığında birorman geride kalıyor… Şu ötedeki ev ailemin evi değil mi yoksa? Camda oturan annem mi? Annem,anneciğim mutsuz yavrunu kurtar ne olur! Şu ağrıyan başına bir damla göz yaşı dök.”Rus edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Gogol’un, şizofren bir memurun gözünden Rushiyerarşisini ve sınıf ayrımını keskin bir dille anlattığı bu eserini Serhat Çalışkan’ın özenli çevirisiyleokuyucunun beğenisine sunuyoruz.

...üde kitabında adını aldığı Bir Delinin Hatıra Defteri anlatılır ... Nikolay Vasilyeviç Gogol / Bir Delinin Hatıra Defteri « Kitap Özetleri... ... . Bir Delinin Hatıra Defteri, İngilizce adı ile "Diary of a Madman" Nikolay Gogol tarafından kaleme alınan ilk baskısı 1842 yılında yapılmış olan içinde beş adet duurm öyküsünün bulunduğu bir öykü kitabıdır. Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan "Bir Delinin Hatıra Defteri", Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'nde bambaşka bir atmosferde seyirciyle buluşuyor. Bir Delinin Hatıra Defteri. 704 beğenme · 1 kişi bunun hakkında ko ... Bir Delinin Hatıra Defteri - Ekşi Sözlük ... . Bir Delinin Hatıra Defteri. 704 beğenme · 1 kişi bunun hakkında konuşuyor. Nikolay Vesilyeviç Gogol'un muhteşem eserini bir de tiyatro siyah beyaz'ın... Nikolay Gogol'un en sevilen öykülerinden olan bir Delinin Hatıra Defteri 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu'nda... Dostoyevski Hazırlayan: Bengi Su Şatıroğlu. İncelenen Kitap:BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ. Yazar: Nikolay Vasilyeviç Gogol. Karizma Yayın Anti...