flyfishingwingshootingexpo.com

Kaplan ve Tilki Ahlak ve Siyaset Üzerine Düşünceler

YAYIN TARİHİ 2020-01-27
DOSYA BOYUTU 7,88
ISBN 9752484436
DİL TÜRK
YAZAR Sehl b. Harun
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kaplan ve Tilki Ahlak ve Siyaset Üzerine Düşünceler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Sehl b. Harun. Okumak Kaplan ve Tilki Ahlak ve Siyaset Üzerine Düşünceler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Erken Abbâsî dönemi katip ve ediplerinden Sehl b. Hârûn’un kaleme aldığı Kaplan ve Tilki, Kelîle ve Dimne’den sonra klasik Arap edebiyatında fabl türünde verilmiş ikinci eserdir. Eserde kaplan, kurt ve tilkinin diliyle bilgili ve tecrübeli bir katibin sultana isyan eden bir valiyle yaşadıkları anlatılır. Sembolik bir anlatım kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl, bilgi vb. konularda mesajlar verilir. Eserin yazılmasındaki amaçlardan biri de okuyucunun dil ve edebiyat bilgisini geliştirmektir. Buna uygun olarak eserde üst düzey edebî bir dil kullanılmış, şiir ve atasözlerine geniş bir şekilde yer verilmiştir. Kitapta ayrıca edebî bir dille yazılmış divan mektuplarının ilk örnekleri de yer alır. Bütün bunlar Kaplan ve Tilki’yi Arap edebî nesrinin ilk örneklerinden biri haline getirmektedir. Eserin bu yönünden faydalanmak isteyen okuyucular için elinizdeki neşirde metnin Arapça aslı Türkçe çevirisiyle karşılıklı sayfalar halinde yayınlanmıştır.

... kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl, bilgi vb ... Kaplan ve Tilki Ahlak ve Siyaset Üzerine Düşünceler - Sehl B. Harun ... . konularda mesajlar verilir. Bütün bunlar Kaplan ve Tilki'yi Arap edebi nesrinin ilk örneklerinden biri haline getirmektedir. KLASİK YAYINLARI yayınevinin 27/1/2020 Pazartesi tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile Kaplan ve Tilki Ahlak ve Siyaset Üzerine Hukukun Üstünlüğü & Tarih, Siyaset ve Teori pdf 3 gün önce Siyaset. 16.80 TL. Eserde kaplan, kurt ve tilkinin diliyle bilgili ve tecrübel ... Kaplan ve Tilki Ahlak ve Siyaset Üzerine Düşünceler ... . Eserde kaplan, kurt ve tilkinin diliyle bilgili ve tecrübeli bir katibin sultana isyan eden bir valiyle yaşadıkları anlatılır. Sembolik bir anlatım kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl... Sembolik bir anlatım kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl, bilgi vb. konularda mesajlar verilir. Bütün bunlar Kaplan ve Tilki'yi Arap edebi nesrinin ilk örneklerinden biri haline getirmektedir. 16.80 TL. Eserde kaplan, kurt ve tilkinin diliyle bilgili ve tecrübeli bir katibin sultana isyan eden bir valiyle yaşadıkları anlatılır. Sembolik bir anlatım kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl... Sembolik bir anlatım kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl, bilgi vb. konularda mesajlar verilir. Bütün bunlar Kaplan ve Tilki'yi Arap edebi nesrinin ilk örneklerinden biri haline getirmektedir. 15.60 TL. Eserde kaplan, kurt ve tilkinin diliyle bilgili ve tecrübeli bir katibin sultana isyan eden bir valiyle yaşadıkları anlatılır. Sembolik bir anlatım kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl... Sembolik bir anlatım kullanılarak siyaset, ahlak, savaş, toplum, akıl, bilgi vb. konularda mesajlar verilir. Bütün bunlar Kaplan ve Tilki'yi Arap edebi nesrinin ilk örneklerinden biri haline getirmektedir....