flyfishingwingshootingexpo.com

İnsancıklar

YAYIN TARİHİ 2019-11-06
DOSYA BOYUTU 12,40
ISBN 6057755209
DİL TÜRK
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İnsancıklar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okumak İnsancıklar çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dostoyevski'nin ilk eseri olan bu kitap, Rus yaşamını yansıtan ilk roman olarak anılır.Dönemin Rusya’sında yaşanan çıkmazları, iyi kötü ilişkilerini, tüm çarpıklığı ve çıplaklığı ile yansıtan bu roman, yazarın ustalığını da apaçık ortaya koyan bir yapıttır.Yoksullukla mücadele eden, zar zor geçinen yaşlı bir memurun; kimsesiz genç bir kıza olan aşkını konu alan bu roman, aydın insanlara övgüyle atıf yaparken, fakirliğin insanın hayatını ve duygularını ne derece etkilediğini gözler önüne serer. İki âşık arasındaki mektuplar; aşkı, umudu, fedakârlığı ve çaresizliği mükemmel bir biçimde anlatır. Dönemin saygın eleştirmenlerinden biri olan Belinski, kitabı okuduktan sonra şu yorumda bulunur:“İki gündür kendimi bu kitaptan alıkoyamıyorum. Yeni bir yazar, yeni bir yeteneğin kalemi bu. Onu tanımıyorum. Kimdir, neye benzer bilmiyorum. Ama bundan önce hiçbir yazar bu kadarını düşlerinde bile göremezdi!”

...izlere acıyorum insancıklar! hanınız, apartmanınız, kulunuz, uşaklarınız, ufacık tabutlarınız var; ben sizlere acıyorum insancıklar! İnsancıklar (Rusça: Бедные люди, Bednye Lyudi), 19 ... Dostoyevski İnsancıklar Kitap Özeti | Yeni Çıkanlar ... . yüzyıl Rus yazarlarından Dostoyevski'nin ilk romanı (1846). İlk Rus toplumsal romanı sayılır. Olay şöyle cereyan eder : Dostoyevski, bitirdiği ilk romanı olan İnsancıklar'ı ev arkadaşı Grigoroviç'e okutur. Kitabı çok beğenen Grigoroviç de bir sonraki gün yazar ve yayımcı Nekrasov'a götürür. Konusu: Dostoyevski "İnsancıklar"da sıradan, yoksul, çaresiz insanların hayatını anlatır. Kitap fakir bi ... İnsancıklar Özet - Dostoyevski ... . Kitabı çok beğenen Grigoroviç de bir sonraki gün yazar ve yayımcı Nekrasov'a götürür. Konusu: Dostoyevski "İnsancıklar"da sıradan, yoksul, çaresiz insanların hayatını anlatır. Kitap fakir bir devlet memuru olan Makar Alekseyevich ile uzaktan akrabası olan Varvara Alekseyevna arsındaki... İnsancıklar kitap özeti. Kitap fakir bir devlet memuru olan Makar Alekseyevich ile uzaktan akrabası olan Varvara Alekseyevna arsındaki ilişkiyi konu alır. Türkçe'ye İnsancıklar (1846) olarak çevrilmiş olan eser ilk eser olmanın verdiği ace...