flyfishingwingshootingexpo.com

İnsancıklar

YAYIN TARİHİ 2019-11-06
DOSYA BOYUTU 12,56
ISBN 6057755209
DİL TÜRK
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İnsancıklar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okumak İnsancıklar çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dostoyevski'nin ilk eseri olan bu kitap, Rus yaşamını yansıtan ilk roman olarak anılır.Dönemin Rusya’sında yaşanan çıkmazları, iyi kötü ilişkilerini, tüm çarpıklığı ve çıplaklığı ile yansıtan bu roman, yazarın ustalığını da apaçık ortaya koyan bir yapıttır.Yoksullukla mücadele eden, zar zor geçinen yaşlı bir memurun; kimsesiz genç bir kıza olan aşkını konu alan bu roman, aydın insanlara övgüyle atıf yaparken, fakirliğin insanın hayatını ve duygularını ne derece etkilediğini gözler önüne serer. İki âşık arasındaki mektuplar; aşkı, umudu, fedakârlığı ve çaresizliği mükemmel bir biçimde anlatır. Dönemin saygın eleştirmenlerinden biri olan Belinski, kitabı okuduktan sonra şu yorumda bulunur:“İki gündür kendimi bu kitaptan alıkoyamıyorum. Yeni bir yazar, yeni bir yeteneğin kalemi bu. Onu tanımıyorum. Kimdir, neye benzer bilmiyorum. Ama bundan önce hiçbir yazar bu kadarını düşlerinde bile göremezdi!”

...şkını, ilgisini ve himayesini konu edinen, aynı zamanda bir kızın İnsancıklar Dostoyevski Kenta yayıncılık 176 sayfa ... Dostoyevski İnsancıklar Kitap Özeti | Yeni Çıkanlar ... . Klasik Rus edebiyatının ünlü isimlerinden Dostoyevski'nin 1846'da yazdığı ilk romanıdır İnsancıklar. Mekân Petersburg'dur; tema dostluk, sevgi, acıma ve fedakârlık üzerine kurulmuştur. Fyodor Dostoyevski'nin henüz yirmi beş yaşındayken yayımlanan ilk romanı İnsancıklar, Petersburg'da geçer ve kâtip Makar Devuşkin ile Varvara Alekseyevna'nın birbirlerine yazdığı mektuplardan oluşur. İnsancıklar Kitap Özeti. İnsancıklar, Varvara Alekseyevna ve Makar Alekseyeviç ikilisi arasında geçen mektup konuşma ... İnsancıklar Özet - Dostoyevski ... . İnsancıklar Kitap Özeti. İnsancıklar, Varvara Alekseyevna ve Makar Alekseyeviç ikilisi arasında geçen mektup konuşmalarıyla bizi içine çekmektedir. 1844'te edebiyatla daha yakından ilgilenebilmek için askerlik mesleğinden istifa etti. 1846'da ilk romanı İnsancıklar yayımlandı ve edebiyat çevrelerinde büyük ilgiyle karşılandı. İnsancıklar en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen İnsancıklar satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! İnsancıklar. 4/5 - 36 Kişi Yorum Yap. İnsancıklar, yaşlı bir kâtibin çok uzak bir akrabası olan küçük bir kıza olan yakınlığını (aşkını) ve ona karşı utangaç, saygın çabalarını anlatır. Zorla geçinen ve kendisi bakılmaya muhtaç olan yaşlı kâtip... --spoiler-- insanlar insancıklar Binlerce yüzbinlerce insanlar insancıklar Hepsi yaşam derdinde. Bir gün daha başlıyor insanlar insancıklar Gözlerinde binbir dert Kalplerinde umut var. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, İnsancıklar'ı tamamlayınca ilk olarak dostu Grigoriç'e okutur. O da bu eseri o zaman ünlü şairlerinden Nekrasov'a verir. İnsancıklar, mektup-roman tarzında kaleme alınmış kısa ve toplumsal içerikli bir romandır. İnsancıklar Dostoyevski'nin ilk yapıtı olmasına rağmen en önemli romanlarından biri sayılır. Dostoyevski İnsancıklar'da öksüz bir kıza âşık olan fakir ve yaşlı bir kâtibi anlatır. Kendi deyimiyle İnsancıklar başyapıtıdır. İnsancıklar'ı okumadan Dostoyevski'yi anlamak mümkün değildir. Bir de Dostoyevski serüvenine atılmak istedim. İnsancıklar, genel geçer bilgi araştırmasında göreceğiniz gibi yazarın kendisini ünlü yapan ve aynı zamanda yazdığı ilk eserdir. İnsancıklar ünlü Rus Yazar Dostoyevski'nin (1821 - 1851) ilk romanıdır. Do...