flyfishingwingshootingexpo.com

Niçin Felsefe Yaparız?

YAYIN TARİHİ 2016-12-09
DOSYA BOYUTU 10,69
ISBN 6056643224
DİL TÜRK
YAZAR Jean François Lyotard
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Niçin Felsefe Yaparız? PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Jean François Lyotard. Okumak Niçin Felsefe Yaparız? çevrimiçi şimdi çok kolay!

Lyotard, elinizdeki metninde o bildik “Felsefe nedir?” sorusunun kıvamını yoğunlaştırıp rotayı değiştiriyor ve “niçin felsefe yaptığımızı” soruşturuyor. Değme bir felsefi üslupla arzunun felsefe için ne anlam ifade ettiğini, köken sorununu nasıl ele almamız gerektiğini, felsefi sözün ne olduğunu, felsefece eylemenin ne demeye geldiğini açıklıkla ortaya koyuyor. Bunu yaparken “çocukluk”tan yola çıkıp “arzulayan arzu” ya da “arzuyu arzulamak”tan söz ediyor. "Arzunun çocuğu olarak felsefe"nin “mevcudiyetin yokluğu” ile “yokluğun mevcudiyeti”ne bakışını irdeliyor. Lyotard’ın “Niçin felsefe yaparız?” sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların “niçin felsefe yapması gerektiğini” daha iyi anlıyorsunuz. “Niçin mi felsefe yaparız: Çünkü arzu var, çün­kü mevcudiyette yokluk, canlı olanda ölüm var; ve yine henüz bizim olmayan gücümüz var; ve yine çünkü yabancılaşma, elde ettiğimizi sandı­ğımız şeyin kaybı ve olgu ile yapma arasındaki, söylenen ile söyleme arasındaki mesafe var; ve son olarak çünkü eksikliğin mevcudiyetine ken­di sözümüzle tanıklık etmekten kaçamıyoruz. Sahi, felsefe yapmayalım da ne yapalım?”

...cati ÖNER[ii]. Felsefe meselesi çözüldü mü felsefe olmaktan çıkar ... Niçin Felsefe Yaparız? Jean-François Lyotard ... . Jaspers'in "Felsefe yapmak, yolda olmaktır" sözü bu fikri ne güzel ifade ediyor. Lyotard'ın "Niçin felsefe yaparız?" sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların "niçin felsefe yapması gerektiğini" daha iyi anlıyorsunuz. 8 €. Lyotard'ın Niçin felsefe yaparız? sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların niçin felsefe yapması gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. 19 TL. Lyotard'ın "Niçin felsefe yaparız?" sorusunun yanıtını ara ... Felsefe Nedir? ya da Niçin Felsefe Yaparız? • Kitap Eki ... . 19 TL. Lyotard'ın "Niçin felsefe yaparız?" sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların "niçin felsefe yapması gerektiğini" daha iyi... 18.41 TL. "Niçin mi felsefe yaparız: Çünkü arzu var, çünkü mevcudiyette yokluk, canlı olanda ölüm var; ve yine henüz bizim olmayan gücümüz var; ve yine çünkü yabancılaşma... Felsefe Niçin Yapılır? Felsefe, "düşünme üzerine düşünmedir" diye tanımlanabilir. Sıradan anlamakla yetinmeyen insan, zihinsel sorgulamaya başlayarak felsefe yapmaya başlar. Lyotard'ın "Niçin felsefe yaparız?" sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların "niçin felsefe yapması gerektiğini" daha iyi anlıyorsunuz. 20.75 TL. "Niçin mi felsefe yaparız: Çünkü arzu var, çünkü mevcudiyette yokluk, canlı olanda ölüm var; ve yine henüz bizim olmayan gücümüz var; ve yine çünkü yabancılaşma... 18.50 TL. "Niçin mi felsefe yaparız: Çünkü arzu var, çünkü mevcudiyette yokluk, canlı olanda ölüm var; ve yine henüz bizim olmayan gücümüz var; ve yine çünkü yabancılaşma... 18.75 TL. "Niçin mi felsefe yaparız: Çünkü arzu var, çünkü mevcudiyette yokluk, canlı olanda ölüm var; ve yine henüz bizim olmayan gücümüz var; ve yine çünkü yabancılaşma... Lyotard'ın "Niçin felsefe yaparız?" sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların "niçin felsefe yapması gerektiğini" daha iyi anlıyorsunuz. Lyotard'ın "Niçin felsefe yaparız?" sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların "niçin felsefe yapması gerektiğini" daha iyi anlıyorsunuz. - DESCARTES Felsefe Niçin Gereklidir? Bir insan etkinliği olarak felsefe, insan için bir ihtiyaçtır. Sıradan anlamakla yetinmeyen insan, zihinsel sorgulamaya başlayarak felsefe yapmaya başlar. Lyotard'ın "Niçin felsefe yaparız?" sorusunun yanıtını ararken geçtiği uğrakları hayranlıkla izlerken, en azından felsefeyi hakkıyla yapanların "niçin felsefe yapması gerektiğini" daha iyi anlıyorsunuz...