flyfishingwingshootingexpo.com

Mucizenin Etik Uğrağı15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler

YAYIN TARİHİ 2019-12-10
DOSYA BOYUTU 12,99
ISBN 6058060630
DİL TÜRK
YAZAR Ahmet Çiğdem
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Mucizenin Etik Uğrağı15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ahmet Çiğdem. Okumak Mucizenin Etik Uğrağı15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kitap, Türkiye ve dünyanın gerçekliğini, bu gerçekliğin yorumlanma biçim ve sonuçlarını, din, ideoloji, kültür ve politika üzerinden tartışmakta; yeni bir özne tasavvuruna (“planaryal özne”) dayanarak, ancak etik ve politik mucizelerin katkısıyla “varolanın” değişebileceğini, fakat bu değişimin bir kere ve bütün zamanlar için garantiye alınamayacağını ve sadece daha iyi bir dünya için mücadele edilmesinin bir gerekçesi anlamına geleceğini savunmakta. “Ve bir mucizeyi gerçek kılan, başka bir suretle de olsa tekrarına izin veren, mucizeye “ihanet edilmesi”dir; ihanet mucizeyi büyütür, bir sonraki mucizenin ortaya çıkabilmesinin şartlarını hazırlar. Belki de mucizenin büyüklüğünden ilk dem vuran, ona sırtını çevirmekte de erken davranacaktır. Zaten bir mucizeyi tamamlayan, mucizeyi temellendiren, ona ihanetin, mucizenin kendinden bile önemli hâle gelmiş olmasıdır.”

...yeni bir özne tasavvuruna ("planaryal özne") dayanarak, ancak etik ve politik mucizelerin ... Mucizenin Etik Uğrağı 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve... ... ... Ahmet Çiğdem tarafından kaleme alınan Mucizenin Etik Uğrağı & 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler Pdf İndir isimli sayfadan oluşan... Ahmet Çiğdem hocamın uzun süredir beklediğimiz yeni kitabı "Mucizenin Etik Uğrağı : 15 Temmuz Sonrası Din Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler" nihayet çıktı. Medeniyet Araştırmaları Merkezi Kitabiyat toplantı dizisinde Aralık 2019'da neşredi ... Mucizenin Etik Uğrağı & 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve... ... . Medeniyet Araştırmaları Merkezi Kitabiyat toplantı dizisinde Aralık 2019'da neşredilen Mucizenin Etik Uğrağı kitabı vesilesiyle Ahmet Çiğdem'i konuk edecek. 15 Temmuz'u planaryal öznenin görünür hale geldiği bir uğrak olarak Ona göre bu özne başkalarından bir şey beklemediği gibi kendisinden de bir şey talep edilmesine izin vermez. ...Etik Uğrağı & 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler. yeni bir özne tasavvuruna ("planaryal özne") dayanarak, ancak etik ve politik mucizelerin katkısıyla... ...Din, Toplum ve Planaryal Özne Üz...