flyfishingwingshootingexpo.com

Yalnızlık Psikolojisi

YAYIN TARİHİ 2019-05-08
DOSYA BOYUTU 8,10
ISBN 6051513072
DİL TÜRK
YAZAR Dr. Recai Yahyaoğlu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yalnızlık Psikolojisi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dr. Recai Yahyaoğlu. Okumak Yalnızlık Psikolojisi çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Duygu Üstünde Bir Üst Duygu” Her şey bir ihtiyaçtan doğar. Yapılan her iş, iyi ya da kötü bir anlam taşır ve her anlam hayata bakışımızı etkiler. İnsanlar bu farklı bakış açılarına göre kısmen yalnızdırlar. Çünkü etraflarında onlar gibi olaylara aynı şekilde bakan ve algılayan kimse yoktur. Bu yüzden iyi ya da kötü anlamlar çağrıştıran, doğru ya da yanlış değerlendirilebilen ve kimi zaman ihtiyaç hâline gelen yalnızlık duygusunun tanınması gerekir.Bu kitapta;•Yalnızlığın tanımını ve çeşitlerini•Edebiyat, psikoloji, sosyoloji ve felsefenin bu duyguya bakışını•Sanatçıların, yazar ve filozofların yalnızlığı tanımlayış ve hissediş biçimlerini•Yalnızlık hallerini•Sıra dışı yalnızlıkları•Yalnızlığın zararlarını•İnternet/bilgisayar, cep telefonu teknolojisinin toplumsal ve bireysel yalnızlığa olan etkilerini•Yalnızlığın çözümünü•Kişinin kendi kendini kontrolden geçirmesinin öneminive yalnızlık duygusuyla ilgili birçok bilgi bulacaksınız.

...2010, 20:02. Ego Psikolojisi. Konu Sahibi SongüL Forum Psikoloji ... Yalnızlık Psikolojisi Arşivleri ... . Yalnızlık Psikolojisi. Güncelleme: 29 Mart 2013 Gösterim: 2.117 Cevap: 0. 29 Mart 2013 Mesaj #1. Kayıtlı Üye. Yalnızlık Psikolojisi MsXLabs.org. Sponsorlu Bağlantılar. Kısa süreli yalnızlık kişilerin uyum sağlamasına yardımcı olurken, uzun süreli ve kronik hale gelmiş yalnızlık sağlığı etkileyecek bir sorun haline gelmiştir. Psikoloji Nedir. Stresle Başa Çıkma Yolları. Psikoloji ve p ... Yalnızlık Psikolojisi ve Yalnızlıktan Kurtulmak - YouTube ... . Psikoloji Nedir. Stresle Başa Çıkma Yolları. Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi. Nitekim eşinin yıllar önce ölümü nedeniyle tek başına yaşayan bir kişi yalnızlık çekmiyor, yalnızlık acısı yaşamıyor olabilir. Bu yazımızda yalnızlığı ve yalnızlık psikolojisi hakkında merak ettiklerinizi bir de bir psikologun kaleminden okuyun istedim. Yalnızlık hepimizin zaman zaman deneyimlediği bir süreçtir. Yalnızlık psikolojisi farklı yoğun duyguların hissedildiği bir süreçtir. Hayatımız boyunca yalnızlığı çeşitli şekillerde deneyimleriz. Bazen en çok ihtiyaç duyduğumuzda etrafımızda tek bir kişi olsa yeter bize. Dünya dünden daha kalabalık… Her geçen günde daha da kalabalıklaşmaya devam ediyor. Yalnız olmamak çevremizdeki insanlarla mı ilgili? Peki ya bu kalabalıklığın ortasında yalnız kalanlar… Yalnızlık Psikolojisi. Kitaptan Alıntılar. Büyük bir oranda yalnızlığımızı en çok hissettiğimiz anlar yakın ilişkilerin yokluğu ve yakın ilişkilerdeki sorunların açığa çıktığı zamanl...