flyfishingwingshootingexpo.com

Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe

YAYIN TARİHİ 2019-09-19
DOSYA BOYUTU 3,89
ISBN 6057762085
DİL TÜRK
YAZAR Onur Kartal
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Onur Kartal. Okumak Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe çevrimiçi şimdi çok kolay!

“…zombi, halen siyasal itibarını kuram düzeyinde tam anlamıyla kazanabilmiş değil. İrin ve iltihap dolu, yaralı bereli bedeni, öfkeden çarpılmış yüzü ve dinmek bilmez nefretiyle siyasal potansiyelinin bütün boyutlarıyla keşfedilmesini bekliyor hâlâ. İşin doğrusu, böyle bir canavarlık algısı karşısında bu beklentiyi karşılamak zor ama zombiler hakkında giderek büyüyen literatür bunun hem siyaset teorisi ve felsefesi hem de sinema çalışmaları açısından kaçınılmaz bir görev olduğunu gösteriyor. Görünen o ki zombiler, teoriye daha fazla bulaşmak için ellerinden geleni artlarına koymayacaklar. Kim bilir, belki de bu, siyaset teorisi için de, tıpkı insan dünyası için olduğu gibi, bir kıyamete değil de yeni bir başlangıca gebedir.” İçinde soluk alıp verdiğimiz, ne var ki anlam saptamanın giderek zorlaştığı, küresel ama “dünyasız” bir toplumsal evrende, yaşam ve ölüm arasındaki gerilime odaklanan figürler çoğalıyor. İşte Onur Kartal, Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe’de, “beyazperdenin en dehşet verici anti-kahramanları sıralamasında zirveye oynayan bir figür”ün, son zamanlarda popülerliği iyiden iyiye artan zombi figürünün muhtelif tezahürlerini mercek altına alıyor. Kökeni Haiti’de yatan zombinin sinema alanında Victor Halperin’in White Zombie’siyle başlayıp George A. Romero’nun filmlerine, The Walking Dead ve Game of Thrones gibi dizilere kadar uzanan tarihsel seyri, felsefe, antropoloji ve tarihi içine alan disiplinlerarası bir çerçevede ele alınıyor burada. Zombi figürünün özellikle son yüzyılda ne gibi saikler etrafında seyir ve tartışma konusu edildiği, farklı kuramsal bakışları diyaloğa sokan dinamik bir yaklaşımla ortaya konuyor.“Cehennemvari bir sona değil, mucizevi bir başlangıca tanıklık etmek için.”

... yayınevinin 19/9/2019 Perşembe tarihinde ve 1 ... 'Yaşayan Ölüler: Sinema Biyopolitika ve Felsefe' - Özgür Denizli ... ... En ucuz Kitap Antropoloji - Etnoloji modellerini karşılaştır ve yorumları inceleyerek İthaki Yayınları Yaşayan Ölüler: Sinema-Biyopolitika ve Felsefe 0001839734001 keşfet. Tarafımızdan hazırlanan bu tanıtım bülteni, Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe için hazırlanan ve bu kitap hakkında kısa bir özeti kapsamaktadır. İndir ücretsiz indir oku Yaşayan Ölüler: ... Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe - Onur Kartal ... . İndir ücretsiz indir oku Yaşayan Ölüler: Sinema. Yaşayan Ölüler Sinema Biyopolitika ve Felsefe Onur Kartal İthaki Yayınları 9786057762085 Onur Kartal. Onur Kartal'ın kaleme aldığı Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe adlı metni İthaki Yayınları tarafından yayımlandı. Kartal ile kitabını, zombileri, zombileşme potansiyelimizi ve dünyayı... Yaşayan Ölüler: Sinema, Biyopolitika ve Felsefe Pdf isimli 215 sayfadan oluşan kitap; Onur Kartal tarafından yazılmıs ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 19/9/2019 Perşembe tarihinde ve 1... İşte Onur Kartal Yaşayan Ölüler: Sinema Biyopolitika ve Felsefe'de "beyazperdenin en dehşet verici anti-kahramanları sıralamasında zirveye oynayan bir figür"ün son zamanlarda popülerliği iyiden iyiye... İşte Onur Kartal Yaşayan Ölüler: Sinema Biyopolitika ve Felsefe'de "beyazperdenin en dehşet verici anti-kahramanları sıralamasında zirveye oynayan bir figür"ün son z...