flyfishingwingshootingexpo.com

Güzel Bir Hayat İçin Düşünceler ve Hikmetler

YAYIN TARİHİ 2019-04-22
DOSYA BOYUTU 8,90
ISBN 6057918420
DİL TÜRK
YAZAR Cuma Özusan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Güzel Bir Hayat İçin Düşünceler ve Hikmetler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Cuma Özusan. Okumak Güzel Bir Hayat İçin Düşünceler ve Hikmetler çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Sen büyük ve kıymetli bir definenin üzerinde oturmuşsun ama ondan faydalanmasını ne yazık ki bilmiyorsun. Gözünü aç, toprağını kaz, orada altın ve mücevherler bulacaksın. Senin en gerçek servetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir”.“İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küçük dairesinde cereyan edenlerdir. Bir yerinin ağrıması onun için dünyanın herhangi bir yerindeki savaştan daha önemlidir. Evinizde sobanız yanmıyorsa sizin için en önemli olay, sobayı yakmak ve ısınmaktır”.“İnsanlar ruhlarındaki boşluktan doğan kederi, endişeyi yok etmek için olmadık yollara başvuruyor ama hiç bir şey içlerindeki bu uçurumu, ıssız çölü ortadan kaldırıp yok edemiyor. İnsan gittikçe yalnızlaşıyor, yozlaşıyor ve kendine yabancılaşıyor”.“Çağdaş insanın zaaflarından biri hep başkalarınca sevilmeyi, beğenilmeyi ve aranılmayı beklemesidir. Bu olmasa varlığını sürdüremez hale gelmiştir. Kendini feda edecek ve bütün enerjisini harcayacak derecede bir şeyi sevemez ve ona bağlanamaz”. “Her şey çıkara dayanıyor. Herkes hesaplı kitaplı davranıyor.Kimse para almadan elini sıcak sudan soğuk suya sokup çıkarmıyor. Komşusunu tanımıyor,gidip gelmiyor, ölüsünden haberdar olmuyor. İnsan her zamankinden daha fazla mutsuzdur”.“Üstünü kirli, dumanlı bir havanın kapladığı şehirlerde kafese tıkılmış maymunlar gibi yaşıyoruz. Şehirler gittikçe yaşanılmaz ve insan fıtratına uymaz bir hale geliyor. Çeşmeden su getirmek,ekmek pişirmek, horozların ötüşünü duymak mazi oldu”.“Acılar hayatın en temel gerçeğidir. Her insan bunu hayatında yaşar. Bütün hayatımız acıya karşı bir mücadeledir. İnsanın acı çekmesi kaçınılmazdır. Ufak bir sevincin ardından hemen acılar gelir ve sevinç bize çok pahalıya mal olur”.“Hiçbir şeyin görünüşüne aldanma. “her parlayan şeyi altın sanma”. Nice parlak elmalar var ki içi kurtludur. Nice iri cüsseli pehlivan gibi görünen adamlar var ki yüreksizdir. Dışarıdan mutlu görünen, kahkahalar atan niceleri var ki kederlidir, içi kan ağlıyor. Ulema gibi görünen niceleri var ki kara cahilin biridir, elifi görse mertek sanır”.“Çocukluk o bizim cennetimizdi, yitirdik onu. Cennet nedir; görev ve sorumluluğun, iyi ve kötünün olmadığı yer. Çocuk iyiyi ve kötüyü bilmez. Aklı olgunlaşıp da iyiyi ve kötüyü anlayınca cennetin o mutlu, keyifli ve özgür çağını ebediyen yitirir insanlar”.“İnsanoğlu dörtnala koşan atlar gibi ardına bakmadan kendinden hızla kaçmaya çalışıyor. Nereye kaçarsan kaç dostum kendinden kurtulamazsın! Her yerde kendini bulur ve kaçtığın her yere iyi yönlerinle beraber kötü yönlerini de götürürsün”.“Yazın tarlaları bir rızık ambarı olarak buğday, arpa, yulaf, mısır, nohut, mercimek, susam, bakla, fasulye ile dolduran Allah’ı an ey insanoğlu! Gece gündüz alnını secdeden kaldırmasan bile bu kadar güzelliklerin ve nimetlerin şükrünü eda edemezsin”.

...vetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir" ... Güzel Bir Hayat İçin Düşünceler ve Hikmetler ... . "İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küçük dairesinde cereyan edenlerdir. Gece gündüz alnını secdeden kaldırmasan bile bu kadar güzelliklerin ve nimetlerin şükrünü eda edemezsin". (Tanıtım Bülteninden). Kitap Adı: Güzel Bir Hayat için Düşünceler ve Hikmetler. 13 TL. Senin en gerçek servetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir". "İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küç ... Güzel Bir Hayat İçin Düşünceler ve Hikmetler - BKM Kitap ... . "İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küçük dairesinde cereyan edenlerdir. Senin en gerçek servetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir". "İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küçük dairesinde cereyan edenlerdir. Senin en gerçek servetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir"."İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küçük dairesinde cereyan edenlerdir. Senin en gerçek servetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir". "İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küçük dairesinde cereyan edenlerdir. Senin en gerçek servetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir". (Tanıtım Bülteninden). Kitap Adı: Güzel Bir Hayat için Düşünceler ve Hikmetler. 13.60 TL. Güzel Bir Hayat İçin Düşünceler ve Hikmetler-Az Kitap- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz....