flyfishingwingshootingexpo.com

İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname

YAYIN TARİHİ 2019-04-18
DOSYA BOYUTU 10,54
ISBN 6052071915
DİL TÜRK
YAZAR Akif Emre
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Akif Emre. Okumak İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname çevrimiçi şimdi çok kolay!

“... İstanbul tarihin bir nesnesi olmaktan çok öznesi olmuş ender şehirlerden biridir. Bugün İstanbul’a anlam veren kültürel zenginliğini bu medeniyet eksenli kurucu misyonunda aramak zorundayız. Bir Osmanlı/İslâm şehri olarak İstanbul’un doğu-batı karşılaşmasındaki oynadığı rol tam da bu noktada yani Osmanlı medeniyetinin bir tezahürü, bir İslâm şehri olmasında yatmaktadır. Döneminin Avrupa başkentleriyle karşılaştırdığımızda ötekini dışlayan tek kültürlü yapısı yerine çok kültürlü, çok etnisiteli yapısını bu Osmanlı değerler sistemine borçludur. Eğer İstanbul bir Osmanlı şehri olarak kurucu rol oynamasa, tarihe aktör olarak müdahil olmasaydı Bizans ve onun devamı pek çok unsur varlığını koruyamayacak, şehir kültürel zenginliğe sahip olamayacaktı…”*****“… İstanbul’un en güzel mevsimi erguvan zamanıdır. Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz.Erguvan geçmiş zamanların İstanbul’undan, Boğaziçi’nden bugüne bir esinti, bir renk, bir koku, bir imge... Erguvan bu bakımdan yaşayan, her dem taze olan bir nostalji duygusunu diri tutar. Eskimeyen duyguların canlılığıdır renkleri, naif bedeni, dalları geçmişin hatıralarını taşır...”

...r bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz ... İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname - AKİF... | Nadir Kitap ... . Erguvan geçmiş zamanların İstanbul'undan Boğaziçi'nden bugüne bir esinti bir renk bir koku bir imge... Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz. Erguvan geçmiş zamanların İstanbul'undan, Boğaziçi'nden bugüne bir esinti, bir renk, bir koku, bir imge... İstanbul u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname. Yayınevi. : BÜYÜYENAY YAYINLARI. Erguvan geçmiş zama ... İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname - Akif Emre ... . : BÜYÜYENAY YAYINLARI. Erguvan geçmiş zamanların İstanbul'undan, Boğaziçi'nden bugüne bir esinti, bir renk, bir koku, bir imge... İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname-BÜYÜYENAY- Akif Emre "... İstanbul'un en güzel mevsimi erguvan zamanıdır. Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz. "… İstanbul'un en güzel mevsimi erguvan zamanıdır. Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz. Erguvan bu bakımdan yaşayan, her dem taze olan bir nostalji duygusunu diri tutar. Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz. Erguvan geçmiş zamanların İstanbul'undan, Boğaziçi'nden bugüne bir esinti, bir renk, bir koku, bir imge…...