flyfishingwingshootingexpo.com

Finansal PiyasalarPara ve Bankacılık

YAYIN TARİHİ 2019-09-09
DOSYA BOYUTU 8,1
ISBN 6057846235
DİL TÜRK
YAZAR Kollektif
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Finansal PiyasalarPara ve Bankacılık PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okumak Finansal PiyasalarPara ve Bankacılık çevrimiçi şimdi çok kolay!

Finansal piyasalar, para ve bankacılık günlük yaşamımızı doğrudan etkileyen, hatta içinde yer alan ve merak uyandıran konu başlıkları arasında bulunmaktadır. Çünkü bu alanda öğrenilenler politik arenada tartışmalara konu olan iktisat politikasının yürütülmesi ile ilgili farklı görüşlerin kavranmasına olanak sağlamasının yanında, medyada sık sık duyulan ekonomik ve finansal kavramların daha açık bir biçimde anlaşılabilmesine de yardımcı olmaktadır. Finansal piyasalar, para ve bankacılık ilişkisine yönelik hazırlanan bu kitapta yer alan tüm konu başlıkları, birleştirici bir yöntemle ele alınmış, okuyucular için ekonomik ve finansal perspektifte bir analiz sistematiği geliştirilmeye çalışılmıştır.Bu kitapta; finansal sistemi oluşturan finansal piyasaların yapısı ve işleyişinin yanı sıra finansal kurumlar ve araçlar ele alınmış, para kavramı ve politikaları teorik temellere dayandırılmış, yine paranın ve politikalarının finansal sistemdeki yeri incelenerek merkez bankası para politikası uygulamalarına değinilmiş ve finansal sistemin istikrarı üzerinde durulmuştur. Bunlarla birlikte finansal sistemde bankacılığa ilişkin teorik altyapı incelenmiş, sistemin en önemli aktörü olan bankaların gelişimi, işlevleri, uluslararası faaliyetleri ele alınmış ve sistemin düzenlenmesi ve denetimine yönelik faaliyetler irdelenmiştir. Kitapta yer bulan bu konular hem dünya ülkelerinde hem de Türkiye'de yaşanan gelişim ve değişimi gözler önüne sermektedir.Okuyucular bu kitapta edinecekleri bilgilerle farklı bakış açısı ve düşünce tarzıyla konuya yaklaşıp irdeleme fırsatı bulabilecektir.

...cılık ilişkisine yönelik hazırlanan bu kitapta yer alan tüm konu başlıkları, birleştirici bir yöntemle ele alınmış, okuyucular için ekonomik ve finansal perspektifte bir analiz ... Finansal Piyasalar ve Bankalar - Ppt İndir ... ... ...1, Barkod: 9789756885253, Sayfa Sayısı: 778, Dil: Türkçe, Yayın Tarihi: 2007, KitabinaBak Envanter Tarihi: 2016-03-31T05:08:00, Orjinal Adı-Ek Bilgi: Para Bankacılık ve Finansal Piyasalar İktisadı. 34) Emel AKSAÇ - Para Banka İktisadı - Finansal Piyasalar ve Bankacılık (2019). Benim Hocam. Organize piyasalar, para piyasaları, aktif yatırımcı ve pasif yatırımcı kime denir? ... Finansal Piyasalar Para ve Bankacılık ... . 34) Emel AKSAÇ - Para Banka İktisadı - Finansal Piyasalar ve Bankacılık (2019). Benim Hocam. Organize piyasalar, para piyasaları, aktif yatırımcı ve pasif yatırımcı kime denir?...