flyfishingwingshootingexpo.com

İnsan Kısım KısımToplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler

YAYIN TARİHİ 2019-10-30
DOSYA BOYUTU 6,10
ISBN 6055830939
DİL TÜRK
YAZAR Erol Göka
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İnsan Kısım KısımToplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Erol Göka. Okumak İnsan Kısım KısımToplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler çevrimiçi şimdi çok kolay!

İlk bakışta, psikiyatri alanında çalışan bir hekim olan Erol Göka’nın , “sosyolojik” veya “sosyal psikolojik” bir konu olduğu izlenimini veren ‘İnsan Kısım Kısım: Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler’ başlıklı bir kitap yazma girişiminde ne işi var, diye düşünülebilir. Hele hele bu kişi, psikiyatrinin meslek ve bilim olarak sınırlarındaki muğlaklığın birçok karışıklığa ve etik soruna yol açtığının farkında olan ve bundan yakınan birisiyse, bu sorunun önemi daha da artmaktadır. Sosyal psikoloji ve politik psikoloji, toplumun ruhsal durumunu ve rahatsızlıklarını anlamayı amaç bile edinmeyen çok farklı bir bilim nesnesi ve yöntem bilgisiyle çalışıyor. Psikiyatri ise, her ne kadar, ruhsal hastalıkların nedenleri ve tedavileriyle ilgili olarak insanın toplumsallığını hesaba katan teorilere sahipse de bireye (tek bir insana) ve onun hastalıklarına odaklanmış durumda. Dolayısıyla bu bağlamda ‘toplumsal ruhsallık’ adını verebileceğimiz alan, hem tüm beşeri bilimlerin nesnesi durumundadır hem de henüz herhangi bir bilimin nesnesi olamamıştır. Ruh sağlığı profesyonellerine dost sohbetlerinde, medyada en sık “bugünlerde toplumun ruh sağlığının bozulup bozulmadığının ya da ne durumda ne olduğunun” sorulup durmasının nedeni, işte bu eksikliktir. Elbette bilimsel bilgi alanında henüz meşru bir yer bulunmadı diye, insanın grup davranışıyla ilgili bilgi gereksinimi askıya alınmış değil. Birçok bilimci ve düşünür adeta bu eksikliği gidermek istercesine insanın grup davranışı hakkında bilgi üretmeye çalışıyor. İşte tam da bu noktada bu kitabın yazılış amacı; insan varoluşunun belirleyici niteliklerinden birisinin onun “grup-varlık” oluşu olduğu, insanın bu özelliğinin akademinin birçok dalı tarafından ayrı ayrı ele alındığı ve bu bağlamda bütünleştirici bir bakışın gerektiğini vurgulamaktır.

... veren 'İnsan Kısım Kısım: Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler` başlıklı bir kitap yazma girişiminde ne işi var, diye ... İnsan Kısım Kısım - Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler ... ... ..."sosyolojik" veya "sosyal psikolojik" bir konu olduğu izlenimini veren 'İnsan Kısım Kısım: Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler' başlıklı bir kitap yazma girişiminde ne işi var... Erol Göka tarafından kaleme alınan İnsan Kısım Kısım & Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler Pdf Oku isimli 300 sayfadan oluşan kitap; VADİ YAYINLARI yayınevinin 30/10/2019... ..."sosyolojik" veya "sosyal psikolojik" bir konu olduğu izlenimini veren 'İnsan Kısım Kısım: Toplulukların Anlaşılmasında Psikolo ... İnsan Kısım Kısım - Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler ... ... ..."sosyolojik" veya "sosyal psikolojik" bir konu olduğu izlenimini veren 'İnsan Kısım Kısım: Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler' başlıklı bir kitap yazma girişiminde ne işi var... 24.30 TL. ..."sosyolojik" veya "sosyal psikolojik" bir konu olduğu izlenimini veren 'İnsan Kısım Kısım: Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler' başlıklı bir kitap yazma girişiminde ne... ...bir hekim olan Erol Göka'nın , "sosyolojik" veya "sosyal psikolojik" bir konu olduğu izlenimini veren 'İnsan Kısım Kısım: Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler' başlıklı Yazının devamı... Toplulukların Anlaşılmasında Psikolojik Bilimler. Erol Göka. İçindekiler. İnsan kısım kısım. nin, toplumların birbirlerine karşı davranışlarının psiko-lojisi ve psikopatolojisi tüketici biçimde ...