flyfishingwingshootingexpo.com

HadislerleKadın

YAYIN TARİHİ 2019-04-16
DOSYA BOYUTU 3,25
ISBN 9751970503
DİL TÜRK
YAZAR Dr. Huriye Martı
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin HadislerleKadın PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dr. Huriye Martı. Okumak HadislerleKadın çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kadınlar için huzurun ve güvenin kaynağı olmuştur Hz. Peygamber. Haklarını koruyup gözeterek onları “Allah’ın emaneti” olarak tanımlamış, erkekleri onlara karşı davranışları konusunda uyarmıştır. Ayette de belirtildiği gibi, kadın ve erkeğin dünya hayatında “veli” yani birbirleriyle yardımlaşan, birbirlerini cennete taşıyan dost ve destek insanlar olmalarını arzu etmiş, onlara bu yolda rehberlik etmiştir. Sevgili peygamberimiz, İslam’ın kadına bakışını izah etmiş, bu bakışın hayata yansımalarını bizzat uygulamalarıyla göstermiştir.

...ı hak ve hürriyetler, malının üzerinde tek hak sahibi olma, kendisini ve evini ilgilendiren konularda karar verme gibi hakları birer birer elinden alındı ... İbn Huzeyme, Sahih Hadis No: 1601 ve 2. ... . Muhammed'e göre kadının tek değeri erkeği hoşnut etmesidir. Erkeğin gönlünü hoş tutmaktan başka kadının hiçbir amacı yaşam nedeni değeri yoktur. Muhammed'in (sav) kadınlarla ilgili hadisleri geldi. İşte o hadislerden bazıları "Sizin dünyanızdan bana üç şey sevdirildi: Güzel koku, kadın ve gözbebeğim kılınan namaz."[572]. Meal-Tefsir-Hadis. Hadislerle Kadın (2 Cilt Takım). Hadislerle Kadın (2 Cilt Takım). Yeni. Ücretsiz Kargo. Kur'an-ı Kerim'de; "Huzur bulmanız iç ... Hadislerle Kadın, İşretün Nisa, 2 Cilt Takım, 103 TL, Kapıda Öde ... ."[572]. Meal-Tefsir-Hadis. Hadislerle Kadın (2 Cilt Takım). Hadislerle Kadın (2 Cilt Takım). Yeni. Ücretsiz Kargo. Kur'an-ı Kerim'de; "Huzur bulmanız için size kendi cinsinizden eşler yaratması, aranızda sevgi ve merhamet bağları oluşturması da Allah'ın varlığının delillerindendir. Toplumun temeli olan aileyle ilgili hadislerin bir araya geldiği, açıklamalarında günümüzün sorunlarına da değinilen, nebevî rehberliğin ışığını evlere taşıyacak bir başucu eseri. Ayette de belirtildiği gibi, kadın ve erkeğin dünya hayatında "veli" yani birbirleriyle yardımlaşan, birbirlerini cennete taşıyan dost ve destek insanlar olmalarını arzu etmiş, onlara bu yolda rehberlik......