flyfishingwingshootingexpo.com

Sivil İtaatsizlik

YAYIN TARİHİ 2019-10-14
DOSYA BOYUTU 4,23
ISBN 6057775290
DİL TÜRK
YAZAR Henry David Thoreau
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sivil İtaatsizlik PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Henry David Thoreau. Okumak Sivil İtaatsizlik çevrimiçi şimdi çok kolay!

Walden’ın yazarı, ünlü Amerikan düşünürü Henry David Thoreau’nun en önemli denemelerinden olan Sivil İtaatsizlik’i okurken modern devlet anlayışının ve onun yarattığı yaşam biçiminin çarpıcı bir biçimde gözler önüne serildiğine tanıklık edeceksiniz. Sivil İtaatsizlik, doğadan koparılan insanın, kapitalizmin ve devletin elinde nasıl şekillendiğini görmek için de mutlaka okunmalı.

...ılan sivil itaatsizlik kavramının bir çok tanımı yapılmıştır ... Sivil İtaatsizlik Kavramı ... . Sivil itaatsizlik haksız bir uygulamaya karşı bütün yasal yollar denendikten sonra girişilen "yasa dışı" bir eylemdir. Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde sivil itaatsizlik kavramı farklı tanımlar çerçevesinde incelenmiş ve sivil itaatsizliğin unsurla-rı irdelenerek kavram somutlaştırılmıştır. 2019. Sivil itaatsizlik nedir: Sivil itaatsizlik baskıcı bir hük ... Sivil İtaatsizlik - Vikipedi ... . 2019. Sivil itaatsizlik nedir: Sivil itaatsizlik baskıcı bir hükümetin uyguladığı rejime karşı yasal olarak kabul edilen, bir grup vatandaşın protestodaki ahlaksız veya adaletsiz olarak belirli yasalara uymayı... I. Giriş Sivil itaatsizlik (Civil Disobedience) gibi hukuk devletinde sınır problemi oluşturan bir konudan bahsedebilmek için, öncelikle Hukuk'un tanımını yapmamız gerekmektedir. Sivil itaatsizlik, yasayı çiğnemenin, ahlaki temeller üzerinde gerekçelendirildiği özel bir türüdür. Böylesi şartlarda sivil itaatsizlik olarak bilinen yasayı çiğneme geleneği vardır. Bu şekillenme döneminde dikkat edilmesi gereken nokta sivil itaatsizlik eylemlerinin değiştiği çizgidir. Özellikle 21. Yüzyıla gelindiğinde daha net kalıplarla sokulmuş bir ''sivil itaatsizlik'' ile karşılaşacağız. ...Civil Lavernment", daha sonra da "Civil Disobedience" (1866) adlı makaleleriyle gündeme getirdi. Sivil itaatsizlik şiddetsiz olmalıdır. Şiddet şiddeti d...