flyfishingwingshootingexpo.com

Julius Caesar - Antonius ve Kleopatra

YAYIN TARİHİ 2020-05-12
DOSYA BOYUTU 3,93
ISBN 6052496527
DİL TÜRK
YAZAR William Shakespeare
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Julius Caesar - Antonius ve Kleopatra PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır William Shakespeare. Okumak Julius Caesar - Antonius ve Kleopatra çevrimiçi şimdi çok kolay!

William Shakespeare (26 Nisan 1564 – 23 Nisan 1616), İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncudur. İngilizce dilinde yazan en büyük yazar ve dünyanın en seçkin drama yazarı olarak kabul edilmektedir. Sıklıkla İngiltere´nin ulusal şairi ve "Avon´un Ozanı" olarak anılır. Günümüze ulaşan eserleri, bazı ortaklaşa yazılanlarla birlikte 38 oyun, 154 sone, iki uzun öykü şiir ve birkaç kaynağı belirsiz şiirlerden oluşur. Oyunları bütün büyük dillere çevrildi ve diğer bütün oyun yazarlarından daha çok sergilendi. Shakespeare Stratford-upon-Avon´da doğdu ve büyüdü. 18 yaşında, Anne Hathaway ile evlendi ve üç çocuğu oldu: Susanna, ve ikizler Hamnet ile Judith. 1585 ile 1592 arası, Londra´da bir aktör, yazar ve Lord Chamberlain´s Men (sonraki adı King´s Men) adında bir tiyatro şirketinin sahibi olarak başarılı bir kariyere başladı. Ölmeden 3 yıl önce 1613´te, 49 yaşındayken Stratford´da emekli olarak görüldü. Shakespeare´in kişisel yaşamına dair bazı kayıtlar günümüze ulaşmıştır. Fiziksel görünüşü, cinsel yönelimi, dini inançları, ve başkaları tarafından yazılıp ona atfedilen eserler olup olmadığı hakkında önemli tahminler yürütülmüştür. Shakespeare bilinen eserlerinin çoğunu 1589 ile 1613 yıllarında üretti. İlk oyunları çoğunlukla komedi ve tarihîydi, bu türlerle 16. yüzyıl sonunda kültür ve sanatın zirvesine yükseldi. Daha sonra 1608´e kadar trajedilere yöneldi, İngilizce´nin en iyi ürünlerinden bazıları kabul edilen Hamlet, Kral Lear, Othello, ve Macbeth´i bu dönemde yazdı. Son aşamasında, dram olarak da bilinen trajikomedilerini yazdı, ve diğer oyun yazarlarıyla iş birliği yaptı.Shakespeare yaşadığı zamanda saygın bir şair ve oyun yazarıydı, ama ünü 19. yüzyıla kadar günümüzdeki yüksekliğine erişmedi. Özellikle romantikler, Shakespeare´in dehasını çok beğenmiş ve Victoria döneminde yaşayanlar Shakespeare´e George Bernard Shaw´ın "bardolatry" (Shakespeare hayranlığı) olarak tabir ettiği bir hürmetle tapmışlardır. 20. yüzyılda, eserleri bilim ve tiyatrodaki yeni akımlar tarafından defalarca benimsendi ve yeniden keşfedildi. Oyunları bugün popülerliğini büyük ölçüde sürdürmektedir ve sürekli olarak incelenmekte, sergilenmekte ve tüm dünyada farklı kültürel ve politik bağlamlarda yeniden yorumlanmaktadır.

...mek istiyordu. William Shakespeare. William Shakespeare (26 Nisan 1564 - 23 Nisan 1616), İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncudur ... Julius Caesar - Antonius ve Kleopatra Pdf İndir - EPDF KİTAP İNDİR ... . İngilizce dilinde yazan en büyük yazar ve dünyanın en seçkin drama yazarı olarak... ...Roma tarihinden aldığı üç oyunu Julius Caesar, Coriolanus ve Antonius ve Kleopatra'dır. Başlıca düşmanları olan Octavius Caesar'ın gözünde bile, Antonius ve Kleopatra dünyanın en ünlü çiftidir. Julius Caesar Antonius Ve Kleopatra - Shakespeare. Güneşli bir gündür Siyah ve zehirli bir yılanı deliğinden çıkaran. K ... Sosyal Medya Kullanıcılarından Julius Caesar ile Kleopatra'nın Aşk... ... . Julius Caesar Antonius Ve Kleopatra - Shakespeare. Güneşli bir gündür Siyah ve zehirli bir yılanı deliğinden çıkaran. Krallık tacını koymak onun önüne, Zehirli iğneyi vermek demek eline. : William Shakespeare. Julius Caesar ve Antonius ve Kleopatra William Shakespeare Dorlion Yayınevi | 9786052496527. Antoniusun meydanda Bir başına oturduğu tahtında Islığını savurduğu hava da, Korkmasaydı tabiatta bir rahne açmaktan, Kleopatrayı seyre gidecekti. ANTO...