flyfishingwingshootingexpo.com

Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni

YAYIN TARİHİ 2019-12-31
DOSYA BOYUTU 11,12
ISBN 6257046046
DİL TÜRK
YAZAR Friedrich Engels
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Friedrich Engels. Okumak Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni çevrimiçi şimdi çok kolay!

Aşağıdaki bölümler, belli bir manada bir vasiyeti yerine getirmektedir. Tarihte Morgan’ın çalışmalarının sonuçlarını kendi maddeci tarih anlayışıyla (belirli sınırlar dâhilinde bizim tarih anlayışımız da diyebilirim) bağlanıtlı olarak sunabilme ayrıcalığını kendinde tutmuş olan kişi Karl Marks’tan başka biri değildi. Bu düşünceyi tam anlamıyla bu şekilde aydınlatmak istedi. Çünkü Morgan Amerika’da bir şekilde Marx’ın kırk yıl önce öne sürdüğü maddeci tarih anlayışını yeniden keşfetmişti. Barbarlık ve medeniyet dönemlerini karşılaştırdığında, Marx ile temel olarak aynı sonuçlara ulaşmıştı. Nasıl ki Marks’ın “Kapital” isimli kitabı büyük bir iştahla intihal ediliyor ve sessiz şekilde Almanya’daki profesyonel ekonomistler tarafından da geçiştiriliyorsa, Morgan’ın “Eski Toplum” isimli kitabı da İngiltere’deki “tarih öncesi” biliminin konuşmacıları tarafından aynı muameleye maruz bırakılıyordu.Benim çalışmam, ayrılan arkadaşımın halledemediği bu problem için ancak zayıf bir ikame sunabilir. Ancak Morgan’dan aldığı birçok alıntıyla ilgili, mümkün olduğu kadar tam şekilde artırdığım önemli notlarım mevcut.

...e ... Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni ... Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni: Barbarlık ve Uygarlık... ... . 232 Sayfa·2015·7.43 MB·64 İndirme·Türkçe. Aile Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni Friedrich Engels Gece Kitaplığı 9786257046046 Friedrich Engels. Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni (Almanca orijinal adı: Der Ursprung der Familie, des Privateigentums und des Staats) Friedrich Engels'in 1884 yılında yazdığı ve insanlık tarihinin ilk... Ne liberalizm ne de Marksizm, kadınlar ile devl ... Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni - PDF Free Download ... ... Ne liberalizm ne de Marksizm, kadınlar ile devlet arasında özel bir ilişki kurmuştur. Morgan'ın başlıca tezi tek-eşli aile biçiminin ortaya çıkışıyla özel mülkiyet arasında bir paralellik bulunduğuydu. 47 2.Ortaklaşa Aile. 56 3.İki-Başlı-Aile. 73 4.Tek-Eşli-Aile. 99 III.İrokua Gensi. 117 IV.Yunan Gensi. 128 V. Atina Devletinin Oluşumu. 141 VI. Roma'da Gens ve Devlet. Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni (Almanca orijinal adı: Der Ursprung der Familie, des Privateigentums und des Staats) Friedrich Engels'in 1884 yılında yazdığı ve insanlık tarihinin ilk... 696 Sayfa·2017·5.67 MB·9,308 İndirme·Türkçe. pdf-Tevhid-Okumalari.pdf Ders Notları ... Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni. 176 Sayfa·2003·550 KB·170 İndirme·Türkçe. Bu açıdan güzel bir çalışma olan Engels' in " Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni " adlı eserini referans alacağım. İlk mülkiyet edimleri hayvan sürüleri ile oldu. Bunu edinen de erkekti. Aşağıdaki bölümler, belli bir manada bir vasiyeti yerine getirmektedir. Tarihte Morgan'ın çalışmalarının sonuçlarını kendi maddeci tarih anlayışıyla......