flyfishingwingshootingexpo.com

Demirciler ve Simyacılar

YAYIN TARİHİ 2020-02-24
DOSYA BOYUTU 11,90
ISBN 6257030052
DİL TÜRK
YAZAR Mircea Eliade
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Demirciler ve Simyacılar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mircea Eliade. Okumak Demirciler ve Simyacılar çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dinler tarihine dair eserleriyle tanınan Mircea Eliade tüm yaşamı boyunca simyayla âdeta büyülenmiştir. Bu kitap da buna tanıklık etmektedir: Eliade, simyanın ortaçağda kimyanın habercisi olan ve tarihin karanlıklarına açılan bir olgu değil, müspet ve dikkate değer kültürel bir olgu olduğunu gösteriyor. Simya, minerallerin kutsal bir niteliğe büründüğü geleneksel toplumların inançlarında kök salar. Cevherler, tıpkı embriyolar gibi, Toprağın karnında “çoğalırlar;” meteroitlerden çıkan demirin büyüsel bir yanı vardır, çünkü göklerden gelir… Cevheri işleyen demirci, tıpkı simyacı gibi, Doğanın gizli amaçlarına hizmet eder: Evrenin gizli anlamını açığa vuran bir âyin icra eder. Afrika, Yunan, Hint ve Çin efsanelerini araştıran Eliade, kutsala dair deneyimi insanlık için evrensel ve insanı şekillendiren en önemli unsur olarak görür; bu deneyim, dünyaya anlamını veren şeydir. Bu açıdan bakıldığında, Demirciler ve Simyacılar bu büyük bilginin düşüncesi ve eserleri için kusursuz bir giriş niteliği taşımaktadır.

... ve simgeyi dinler tarihi açısından ele alıyor ... İndir Demirciler Ve Simyacılar ePUB • ePUB Kitapları ... . Bu açıdan bakıldığında, Demirciler ve Simyacılar bu büyük bilginin düşüncesi ve eserleri için kusursuz bir giriş niteliği taşımaktadır. Demirciler Ve Simyacılar PDF ve sonraki tipler. Kitapları PDF olarak görüntülemek için Demirciler Ve Simyacılar format, şu anda gerekli olan özel bir yazılım gereklidir. Demirciler ve Simyacılar ve Mircea Eliade Kitaplarını Kapıda Ödeme ve Ücretsiz Kargo İmkanı İle inkilap.com dan Satın Alabilirsiniz. Not alanında Demir ... Demirciler Ve Simyacılar - Mircea Eliade ... .com dan Satın Alabilirsiniz. Not alanında Demirciler ve Simyacılar Mircea Eliade PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz. Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır....